Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Opoczno

Z mobilnego lodowiska już wkrótce będą mogli korzystać opocznianie

środa, 24 stycznia 2024 13:40 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

W Opocznie powstanie lodowisko. Nie jest to jednak obiekt, który miał zostać tu wybudowany w ramach budżetu obywatelskiego.

W 2022 roku projekt budowy lodowiska Opoczyńska Tafla zgłoszony został do budżetu obywatelskiego. W głosowaniu poprało go 1130 mieszkańców i pewnie trafił on na listę zadań do realizacji. Łączny koszt budowy lodowiska i rolkowiska oszacowany został wówczas na 350 tys. zł. Okazało się, że na tego typu inwestycję trzeba będzie wydać dużo więcej pieniędzy, informuje Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna. – Koszt takiego zadania przekroczył 4 mln zł – mówi. Dlatego samorząd podjął decyzję, by póki co stworzyć w mieście lodowisko mobilne, którego wynajęcie jest dużo tańsze.

Jak informuje zastępca burmistrza Andrzej Kacprzak, mobilne lodowisko powstanie już niedługo przy Zespole Szkół Samorządowych nr 1. Z obiektu, również wypożyczenia sprzętu, mieszkańcy będą mogli korzystać za darmo.

Firma już rozłożyła mobilną konstrukcję. Całość ma zacząć funkcjonować od najbliższego poniedziałku. Lodowisko będzie do dyspozycji mieszkańców przez miesiąc.

Jak dodaje Andrzej Kacprzak, lodowisko może funkcjonować również przy temperaturach dodatnich, nawet do 10 stopni. W przyszłym roku samorząd też będzie chciał zorganizować dla mieszkańców takie lodowisko, nawet dłużej niż przez jeden miesiąc. Gmina nie rezygnuje także całkowicie z pomysłu budowy tego typu obiektu. Warunkiem jest jednak pozyskania na tę inwestycje pieniędzy zewnętrznych, mówi Tomasz Łuczkowski.

Póki co już od poniedziałku w Opocznie ma zostać uruchomione lodowisko mobilne.