Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Opoczno

Rekordowy budżet Gminy Opoczno

wtorek, 06 lutego 2024 16:51 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Gmina Opoczno
Marcin Prejs

Rekordową kwotę ponad 101 mln zł wyda w tym roku na inwestycje Gmina Opoczno. O tym jakie zadania znalazły się w tegorocznym budżecie, mówił burmistrz Dariusz Kosno w w audycji Gmina Opoczno na Fali.

Burmistrz Opoczno Dariusz Kosno podkreślił, że tegoroczny budżet jest zdecydowanie większy od poprzednich realizowanych przez gminny samorząd. Wyjaśnił, że na inwestycje zapisana została w nim rekordowa kwota ponad 101 mln zł. Na drogi samorząd wyda ponad 40 mln zł. Wśród wielu zadań znalazły się m.in. budowa mostu wraz z przebudową ulicy Targowej, budowa drogi dojazdowej do nowego cmentarza od ulicy Rolnej czy budowa sieci dróg na osiedlu Milenijnym. W tym roku samorząd sfinalizuje także zakup autobusów elektrycznych. To wydatek 36,6 mln zł. – Kupimy 12 nowych autobusów elektrycznych. Będzie to rewolucja w transporcie miejskim w Opocznie – podkreślał Dariusz Kosno. Nowe pojazdy powinny trafić do Opoczna w kwietniu. Wcześniej do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Opocznie trafi 5 busów gazowych.

W budżecie znalazły się też pieniądze na przebudowę terenu przy rzekach w ramach funduszy norweskich czy dokończenie przebudowy kamienicy przy placu Kościuszki 20. Ważnym zadaniem będzie również modernizacja oświetlenia na terenie gminy.

Posłuchaj całej rozmowy z burmistrzem Opoczna Dariuszem Kosno: