Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Szydłowiec

Żołnierze zatrzymali w Szydłowcu nietrzeźwego kierowcę

czwartek, 29 lutego 2024 09:50 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: KMP Radom
Elżbieta Warchoł

Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez żołnierzy w Szydłowcu na trasie S7. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie. Kierujący zajechał drogę jadącemu „wężykiem” busowi marki Renault, a pasażerowie zabrali kluczyki pijanemu 43-latkowi, udaremniając mu dalszą jazdę. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło w piątek, 23 lutego 2024 roku na drodze S7 w Szydłowcu- relacjonuje mł. asp. Marlena Skórkiewicz z Komisariatu Powiatowego Policji w Szydłowcu. Żołnierze z 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie wracający z kursu podoficerskiego zauważyli, że kierowca jadącego przed nimi busa dziwnie się zachowuje. Auto jechało przysłowiowym „wężykiem”, po całej szerokości jezdni. Kierujący miał wyraźne problemy z utrzymaniem toru jazdy, co w świadkach wzbudziło podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem alkoholu - mówi mł. asp. Marlena Skórkiewicz. Mężczyźni postanowili zajechać busowi drogę, czym zmusili jego kierowcę do zatrzymania. Od kierującego było czuć silną woń alkoholu. Żołnierze zabrali kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając dalszą jazdę i o całej sytuacji powiadomili dyżurnego szydłowieckiej Policji. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, potwierdzili przypuszczenia świadków. Badanie stanu trzeźwości 43-letniego obywatela Ukrainy wykazało, że miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego auto odholowane zostało na policyjny parking.

Mężczyzna przed sądem odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Postawa żołnierzy zasługuje na pochwałę. Nie powinniśmy być obojętni na niebezpieczne sytuacje na drodze - zaznacza mł. asp. Marlena Skórkiewicz. Nietrzeźwi kierowcy są wciąż dużym zagrożeniem na drogach. Szydłowiecka policja apeluje, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo. Każdy, nawet anonimowo, może zgłosić na numer alarmowy 112 i powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu - dodaje mł. asp. Marlena Skórkiewicz z KPP w Szydłowcu.