Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Opoczno

Nowy bus dla specjalnego ośrodka w Opocznie

piątek, 01 marca 2024 16:47 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Powiat Opoczyński
Marcin Prejs

O nowym busie, warsztatach w starostwie, koncercie na Dzień Kobiet oraz zbliżających się targach pracy mówiliśmy w kolejnej audycji Powiat Opoczyński na Fali.

Kolejny nowy bus trafił do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Centrum Edukacji i Rozwoju” w Opocznie. 9-osobowy pojazd kosztował 171 tys., z czego 120 tys. zł to pieniądze z PFRON. Bus ułatwi niepełnosprawnym uczniom dojazd na prowadzone w szkole zajęcia. Jak podkreśla wicestarosta Maria Barbara Chomicz, powiatowy samorząd od lat wspiera rozwój specjalnego ośrodka. – W ostatnim czasie wyremontowaliśmy bursę szkolną, ale również dokonaliśmy gruntownego remontu samej szkoły – wyjaśnia. Jak dodaje, chodzi m.in. o remont sali gimnastycznej, w której pojawiła się ścianka wspinaczkowa, przebudowę zaplecza, dzięki czemu powstały sale do rehabilitacji, sale lekcyjne oraz stołówka.

W audycji Powiat Opoczyński na Fali mówiliśmy także o dwudniowych warsztatach przeprowadzonych w opoczyńskim starostwie w ramach Konkursu na plastykę zdobniczo-obrzędową oraz za planowanych na 12 marca Opoczyńskich Targach Pracy i Edukacji. Starosta Marcin Baranowski zaprosił też panie na koncert Rafała Brzozowskiego z okazji Dnia Kobiet. Wydarzenie przeprowadzone będzie 6 marca w hali sportowej Zespołu Szkół Powiatowych w Opocznie. Początek o godzinie 17.

Posłuchaj całej audycji Powiat Opoczyński na Fali: