Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: Niedziela, 26 maja 2024

Opoczno

Przed nami Dzień Pamięci o Majorze Hubalu

piątek, 19 kwietnia 2024 10:41 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O współpracy powiatowej szkoły w Drzewicy z uczelnią w Dąbrowie Górniczej oraz planowanych obchodach Dnia Pamięci o Majorze Hubalu mówiliśmy w audycji Powiat Opoczyński na Fali.

Zespół Szkół Powiatowych w Drzewicy podpisał porozumienie z Akademią Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. – Dzięki temu porozumieniu uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych i online prowadzonych przez wykładowców uczelni, zdobywać nową wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie – mówiła w audycji Powiat Opoczyński na Fali wicestarosta Maria Barbara Chomicz. Jak wyjaśniła, że istotnym elementem współpracy jest również możliwość uzyskania przez uczniów drzewickiej placówki tzw. „złotego indeksu”, który uprawnia do bezpłatnej nauki na dowolnym kierunku licencjackim lub inżynierskim tej uczelni. Wicestarosta poinformowała również o rozpoczynającym się wkrótce naborze do szkół ponadpodstawowych. Elektroniczne składanie wniosków rozpocznie się już 22 kwietnia i potrwa do 21 maja do godziny 12. Oferta edukacyjna szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Opoczyński dostępna jest na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Opocznie.

W powiatowej audycji mówiliśmy także o trwającej budowie chodnika wzdłuż drogi Opoczno - Drzewica na odcinku z Wygnanowa do skrzyżowania z drogą do Wólki Karwickiej i Kolonii Wygnanów oraz zaplanowanych na 28 kwietnia obchodach 84. rocznicy śmierci majora Hubala.

Posłuchaj całej audycji Powiat Opoczyński na Fali: