Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Poniedziałek, 22 lipca 2024

REGION

Nadchodzą wakacje. Czy kąpieliska są gotowe?

środa, 19 czerwca 2024 14:15 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W najbliższy piątek oficjalnie zakończymy rok szkolny 2023/24 i rozpoczniemy czas letniego wypoczynku. Jak co roku sprawdzamy jak można spędzić go w naszym regionie. Dziś przyjrzeliśmy się kąpieliskom.

Ponad dziesięć akwenów wodnych w naszym regionie ma status kąpielisk. Co to w ogóle znaczy? Spytaliśmy Andrzeja Iwanowskiego – dyrektora Pionkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zarządcy kąpieliska nad Stawem Górnym w Pionkach:

Korzystając w kąpielisk możemy mieć pewność, że woda, w której się kąpiemy spełnia wszystkie normy czystości. Mówi Krystyna Wilkowska - dyrektor powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Kozienicach:

W czasie korzystania z kąpielisk, oprócz gwarancji czystej, przebadanej wody mamy pewność, że nad naszym bezpieczeństwem czuwa zespół wykwalifikowanych ratowników. Mówi Leszek Wojtyna z Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu – zarządcy kąpieliska nad Jeziorem Kozienickim:

Oprócz możliwości schłodzenia się w wodzie w upalne dni poszczególne ośrodki zapewniają wiele dodatkowych atrakcji dla swoich gości:

Pełną listę kąpielisk znajdziecie na tej MAPIE