Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: Najświętsze Imię Maryi
Dziś jest: Czwartek, 12 września 2024

REGION

Jak zapobiegać osadzaniu się kamienia na powierzchniach łazienkowych?

środa, 21 sierpnia 2024 14:31 / Autor: Reklama
Jak zapobiegać osadzaniu się kamienia na powierzchniach łazienkowych?
Reklama

(artykuł sponsorowany)

Osad z kamienia w użytkowych pomieszczeniach naszego domu to niestety smutna rzeczywistość. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, żeby zapobiec jego trwałemu osadzaniu się na meblach i armaturze. Od czego warto zacząć?

Dlaczego powstaje osad?

Żeby móc lepiej zapobiegać osadzaniu się kamienia, trzeba zrozumieć, dlaczego on się tam w ogóle pojawia. Winne są ku temu minerały występujące naturalnie w wodzie. Głównie wapń i magnez. W miejscach, w których ich stężenie jest naprawdę wysokie, wodę nazywa się twardą. Ze względu na zachodzące reakcje chemiczne, po odparowaniu na powierzchniach pozostaje zbędny osad.

 Nie da się ukryć, że przestrzenie narażone na stały kontakt z wodą są bardziej narażone na przyjmowanie osadów. Zwłaszcza jeśli łazienka albo kuchnia codziennie wystawiona jest na bardzo wysokie temperatury. Powoduje to jeszcze szybsze odkładanie się minerałów.

 Oczywiście istnieją specjalne odmiany armatury łazienkowej, które mają być odporne na takiego rodzaju zużycie. Jeśli zależy Ci na tym konkretnym wykończeniu, akcesoriów takich jak krany i baterie łazienkowe możesz poszukać na przykład pod linkiem: https://www.lazienkaplus.pl/pl/baterie-umywalkowe,13,118,c/.

Regularne czyszczenie i odpowiednia wentylacja pomieszczeń

Jak już wspomnieliśmy, dużym problemem, który wspomaga odkładanie się osadu, jest wilgoć i wysokie temperatury. Dlatego, w pomieszczeniach, które są specjalnie narażone na oba te elementy, niezwykle ważna jest dobra wentylacja. Najprostszym sposobem na utrzymanie suchego pomieszczenia, jest na przykład otwieranie okien i drzwi po każdej kąpieli.

 Pomocne może okazać się również codzienne wycieranie powierzchni, przede wszystkim szklanych drzwiczek prysznica, umywalki, lustra czy nawet kranu. Do takiego regularnego czyszczenia warto używać naturalnych i łagodnych produktów. Spróbuj zrobić własny płyn do czyszczenia za pomocą octu i sody!

Inne środki zapobiegawcze

Organiczne środki nie mają odpowiedniej mocy? Czasami do usunięcia kamienia potrzebujemy wyrobów o większej mocy i skuteczności.

Na rynku z pewnością dostępne są specjalne preparaty, które docelowo mają zapobiegać osadzaniu się kamienia i innych typów brudu. Regularnie stosowane będą stanowiły świetną barierę ochronną. Możesz wypróbować również woskowanie powierzchni. Używane do tego środki hydrofobowe, zapobiegają osadzaniu się wody i innych zbędnych elementów.

 Kamień w Twojej łazience to naprawdę duży problem? Rozważ zainstalowanie filtrów, które mają między innymi zmiękczyć wodę. Jest to bardzo skuteczne rozwiązanie, które nie zawsze wymaga telefonu do hydraulika.

 Kamień na powierzchniach łazienkowych to niestety dość powszechny kłopot. Na szczęście istnieje wiele sposobów, żeby usunąć powstały osad i zapobiec powstawaniu następnego! Zacznij od codziennych czynności, które naturalnie i bez pomocy chemii pomogą Ci walczyć z kamieniem. W razie większych trudności zainwestuj w specjalne specyfiki, albo filtry, które usunął z wody niektóre minerały.

(artykuł sponsorowany)