Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: 25 stycznia 2020

REGION

Zagadka kryminalna w Sielpi

14 maj 2015, 10:34 / Autor: Marcin Prejs
fot. www.swietokrzyska.policja.gov.pl
Marcin Prejs

Policjanci ze wszystkich powiatów województwa świętokrzyskiego przyjechali do Sielpi pod Końskimi. Musieli tu nie tylko zmierzyć się z testami, ale również prawidłowo rozwikłać zagadkę kryminalną.

Zawody "Policjant dochodzeniowo-śledczy, policjant nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą, policjant operacyjno-rozpoznawczy, technik kryminalistyki 2015 roku województwa świętokrzyskiego" odbyły się po raz 14. Uczestniczący w nich funkcjonariusze musieli m.in. rozwiązać zagadkę kryminalną. Tym razem dotyczyła ona handlu ludźmi. Scenariusz zakładał, że dwa tygodnie temu została porwana kobieta. W kompleksie leśnym sprzedano ją najprawdopodobniej właścicielom agencji towarzyskiej. Na miejscu transakcji pomiędzy kontrahentami doszło do sprzeczki, dzięki czemu kobiecie udało się uwolnić i zbiec. Jednak podczas ucieczki została postrzelona przez jednego ze sprawców. Funkcjonariusze pionu kryminalnego musieli odnaleźć ślady zdarzenia, wyciągnąć odpowiednie wnioski. Wielogodzinowa praca w poszukiwaniu najdrobniejszych śladów kryminalistycznych na miejscu zdarzenia, była dużym wyzwaniem dla wszystkich policjantów biorących udział w konkursie.
Drużynowo najlepiej z przygotowanymi zadaniami poradzili sobie funkcjonariusze z Komendy Miejskiej w Kielcach. Indywidualnie najlepszym policjantem dochodzeniowo-śledczym został Krzysztof Malinowski ze Starachowic, nadzorującym pracę dochodzeniowo-śledczą Robert Wojtala z Pińczowa, operacyjno-rozpoznawczym Marcin Kowalski z Kielc, a technikiem Dariusz Knap również z Kielc. Zwycięzcy pojadą na zawody krajowe, które przeprowadzone zostaną pod koniec czerwca.

Zapraszamy do nas: