Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: 25 stycznia 2020

REGION

Historyczny targ w Opocznie

15 maj 2015, 08:26 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Można tu było kupić nie tylko drobne przedmioty wykonane przez uczniów, ale także np. ciasto Esterki. Sporą atrakcją były również pokazy garncarstwa. W okolicach Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 w Opocznie zorganizowany został opoczyński dzień targowy.

- Zorganizowaliśmy go w czwartek, a więc w dniu, w którym tradycyjnie w Opocznie odbywa się targ - wyjaśnia Marek Śmigiel, wicedyrektor ZSS nr 2. - Na naszym targu wystawiają się przede wszystkim uczniowie i rodzice. Mamy także twórczynie ludowe, rzeźbiarkę, przedstawicieli kowalstwa artystycznego - wylicza. Na specjalnie zorganizowanym stoisku uczniowie zachęcali do zakupu wykonanych przez siebie drobnych przedmiotów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też ciasta. Opoczyńskie wypieki: Królewicz i Esterka, w zamierzeniu organizatorów targu, mają w przyszłości być kojarzone właśnie ze szkołą czy miastem tak jak papieskie kremówki z Wadowicami.
Opoczyński dzień targowy zorganizowany został na skwerku przy placu Kilińskiego. Z kolei na placu szkolnym uczniowie mogli podziwiać pokazy walk rycerskich.
W piątek w ramach 650-lecia Opoczna odbędzie się jeszcze m.in. bieg uliczny, nie zabraknie także uroczystej sesji Rady Miejskiej. Obchody potrwają do niedzieli.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Zapraszamy do nas: