Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: 25 stycznia 2020

REGION

Rycerskie walki przy zamku

15 maj 2015, 13:13 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Będą pokazy walk rycerskich, nie zabraknie także ciekawych wystaw oraz występów. 16 maja warto wybrać się do opoczyńskiego muzeum. Placówka zaprasza na Noc Muzeów.

Tegoroczna Noc Muzeów zorganizowana zostanie w opoczyńskiej placówce w ramach 650. rocznicy nadania miejskich praw magdeburskich Opocznu. - Jak zwykle przygotowaliśmy sporo ciekawych atrakcji. Zapraszamy oczywiście do zwiedzania stałych ekspozycji. Będą również wystawy czasowe: „Germanizacja dzieci polskich w okresie okupacji hitlerowskiej” opracowanej przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi oraz wystawa malarska „Krzętów Wielgomłyny 2014” - wyjaśnia Tomasz Łuczkowski, dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie. Od godziny 17 do 20 w parku przy ul. Kazimierza Wielkiego odbywał się będzie pokaz walk rycerskich w wykonaniu grupy Laneator. Na godzinę 18 zaplanowany został koncert flażoletowy „Muzyka dawna” w wykonaniu uczniów klasy I A z ZSS nr 3, przygotowanych przez wychowawczynię Jolantę Mastalerz, we współpracy z Janem Czerskim. O godzinie 18.30 podpisanie porozumień z miastami partnerskimi Opoczna. Na godzinę 19 zaplanowane zostało spotkanie z uczestnikami IV Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Krzętów Wielgomłyny 2014” Stowarzyszenia Piotrkowskich Artystów Plastyków.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Zapraszamy do nas: