Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: 25 stycznia 2020

REGION

Będzie dalsza współpraca Opoczna z Opočnem

16 maj 2015, 23:06 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs
Burmistrz Opoczna Rafał Kądziela podpisał porozumienie o współpracy ze starostą czeskiego Opočna Šárką Škrabalovą. Gospodarze partnerskich miast złożyli podpisy na dokumentach w opoczyńskim zamku w czasie Nocy Muzeów.
Opoczno współpracuje z czeskim Opočnem od kilkunastu lat. - Ta współpraca polegała głównie na tym, że nasze szkoły i straże pożarne odwiedzały się. Chciałbym poszerzyć tę ofertę o zespoły muzyczne, folklorystyczne, ale również o wymianę informacji historycznej o naszych miastach - mówi burmistrz Rafał Kądziela. Po złożeniu podpisów na dokumentach przez gospodarzy miast, porozumienia o współpracy odnowiły także szkoły z czeskiego i polskiego Opoczna. Goście z Czech zwiedzili także zamek, siedzibę opoczyńskiego muzeum, gdzie odbywały się właśnie imprezy w ramach Nocy Muzeów. Przy zamku mieli również okazję zobaczyć pokaz walk rycerskich. Nie skończyło się jednak tylko na oglądaniu. Gospodarze partnerskich miast spróbowali swoich sił w strzelaniu z łuku.
Zapraszamy do nas: