Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlińsk
Dziś jest: Poniedziałek, 27 września 2021

REGION

Kontrowersje wokół podziału PROW

czwartek, 28 maj 2015 15:40 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Połowa obszarów wiejskich na Mazowszu zostanie wykluczona z możliwości korzystania ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Samorządowcy skupieni w Lokalnych Grupach Działania napisali list do parlamentarzystów ziemi radomskiej z prośbą o interwencję.
Radom szczepienia
Marian Kmieciak, wójt Odrzywołu w powiecie przysuskim mówi jasno: gminy nie zgadzają się z proponowanym przez resort rolnictwa podziałem środków dla regionu w ramach PROW 2014-20. - Otrzymaliśmy informację, że ze względu na zamożność Mazowsza "koperta finansowa" programu Leader wystarczy tylko na dofinansowanie ok. 50 procent LGD. A to oznacza, że część z nich będzie musiała zawiesić działalność a gminne stowarzyszenia wiejskie nie będą mogły realizować swojej misji rozwoju gospodarczego - mówi Marian Kmieciak:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

O komentarz do sprawy poprosiliśmy Radosława Rybickiego, dyrektora departamentu rolnictwa Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Łączna pula pieniędzy publicznych przeznaczonych na realizację PROW w latach 2014-2020 w Polsce to ok. 13,5 mld euro. Dla porównania - z PROW w latach 2007-2013 Polska dysponowała budżetem w wysokości 17,3 mld euro.