Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Wacław, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Lisów
Dziś jest: Wtorek, 28 września 2021

REGION

Ursynów - najmniejsza szkoła w naszym regionie

piątek, 29 maj 2015 13:42 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
To jedna z najmniejszcyh szkół w naszym regionie. Dzisiaj świętowała kilka jubileuszy. Otrzymała również nowy sztandar.
Radom szczepienia
To jedna z najmniejszych szkół w regionie radomskim. Uczy się w niej 90 dzieci. Dzisiaj placówka świętowała 50-lecie jej budowy i 15-lecie powstania Stowarzyszenia na Rzecz Ekorozwoju Wsi "Nasze Dzieci", które prowadzi Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Batalionów Chłopskich w Ursynowie w powiecie kozienickim. Dyrektor szkoły Marzena Rosinek:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

W szkole uczy się 90 dzieci:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

W 1965 r. mieszkańcy Ursynowa w czynie społecznym wybudowali budynek szkoły, który stał się siedzibą PSP im. Batalionów Chłopskich. W roku 2000 ówczesne władze gminy Głowaczów zdecydowały o likwidacji placówki na co nie pozwolili rodzice i nauczyciele tworząc Stowarzyszenie Na Rzecz Ekorozwoju Wsi "Nasze Dzieci", którego pierwszym prezesem został Franciszek Chmielewski i która przejeła prowadzenie placóki. W 2002 r. powstało Publiczne Gimnazjum a w 2007 r. utworzono Zespół Wychowania Przedszkolnego "Małe Przedszkole". Dzisiejsze święto poświęcone było nadaniu im. Batalionów Chłopskich całemu Zespołowi Szkół, który jednocześnie otrzymał nowy sztandar.