Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież
Radio Plus Radom /REGION/Absolutorium z polityką kadrową w tle

Informacje z regionu

Absolutorium z polityką kadrową w tle

28 czerwiec 2019 / Tekst

Starosta radomski Waldemar Trelka otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2018 rok. Zdecydowali o dzisiaj radni Powiatu Radomskiego. Nie obyło się wątków politycznych.

Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

Za udzieleniem absolutorium głosowało 25 radnych, 2 wstrzymało się od głosu i nikt nie głosował przeciw. Tuż po głosowaniu starosta Waldemar Trelka podziękował poprzedniemu zarządowi za przygotowany budżet:

Były starosta Mirosław Ślifirczyk z Polskiego Stronnictwa Ludowego w czasie debaty mówił, że mamy do czynienia z "pewną ułomnością prawną, bowiem oceniamy wykonanie budżetu przygotowanego przez poprzedni zarząd powiatu". - Zostawialiśmy nadwyżkę i wolne środki w wysokości ok. 25 mln złotych. Dziękuję wszystkim, którzy pracowali na ten sukces - powiedział radny Mirosław Ślifirczyk:

Radny Ślifirczyk w czasie debaty nad wotum zaufania skrytykował obecne władze za prowadzona politykę kadrową w jednostkach podległych Starostwu Powiatowemu w Radomiu. - Wiele osób straciło pracę. Ci ludzie wygrają sprawy w sądach i za odszkodowanie zapłacą wszyscy, czyli podatnicy - powiedział radny PSL:

Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Murawski powiedział, że będąc jedynym wójtem z PiS w powiecie radomskim nie mógł liczyć na zatrudnienie żadnego stażysty z Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu czy na zatrudnienie pracowników w ramach prac interwencyjnych. - Na takie wsparcie mogli liczyć jedynie samorządowcy z PSL. Wszystko szło po linii partyjnej - mówił przewodniczący Murawski:

W trakcie obrad radni zapoznali się z raportem powiatu radomskiego za 2018 rok.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4