Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /REGION/Będzie współpraca

Informacje z regionu

Będzie współpraca

13 sierpień 2018 / Tekst

Koncerty, wystawy oraz mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Za nami Festiwal Płytki Ceramicznej. Bawili się na nim nawet goście z Ukrainy.

Będzie współpraca
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

Trzydniowa impreza przeprowadzona w Opocznie miała zwrócić uwagę na ceramiczną tradycję miasta. To właśnie w Opocznie w 1883 roku powstał pierwszy na polskich ziemiach zakład produkujący płytki. Nic więc dziwnego, że obecny samorząd wraca do bogatego dziedzictwa. W końcu Opoczno w całej Polsce kojarzy się właśnie z płytkami. Stąd właśnie pomysł, by w mieście zorganizować festiwal ceramiczny. Był on okazją dla producentów do zaprezentowania swoich stoisk z płytkami, ale również z licznymi atrakcjami, z których mogli korzystać przede wszystkim najmłodsi opocznianie.

Podczas festiwalu nie zabrakło też strefy interaktywnej, licznych konkursów oraz koncertów. Festiwal był również doskonałą okazją do nawiązania ściślejszej współpracy z miastami na Ukrainie: Nowogrodem Wołyńskim oraz Słowiańskiem. Obydwa są związane zarówno z Opocznem, jak i z płytkami. Delegacje z Nowogrodu i Słowiańska gościły w Opocznie podczas festiwalu.

Delegacji ze Słowiańska przewodniczył burmistrz tego miasta Vadim Lyah. Obecni byli również samorządowcy, przedstawiciele lokalnych organizacji społecznych oraz Muzeum w Słowiańsku - Kim Zhan, Viktoria Bachova, Elena Sarzhevska oraz Andriej Puszkar. Nowogród Wołyński reprezentowali członkowie władz miasta oraz miejscowi przedsiębiorcy - Tetiana Zabrodina, Ihor Youshmanow i Volodymyr Gerus. Ważnym elementem udziału przedstawicieli strony ukraińskiej w opoczyńskim Festiwalu Płytki Ceramicznej było podpisanie pomiędzy Opocznem a Nowogrodem Wołyńskim i Słowiańskiem porozumienia dotyczącego partnerstwa oraz wzajemnej współpracy na wielu płaszczyznach.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4