Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 25 listopada - bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Pochmurno

7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 85%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 25 Lis 2017

    Pochmurno 9°C 5°C

  • 26 Lis 2017

    Rain 6°C 0°C

Radio Plus Radom /REGION/Bezpieczeństwo będzie nagrodzone

Informacje z regionu

Bezpieczeństwo będzie nagrodzone

17 luty 2017 / Tekst
fot. naszepiaseczno.pl

Warto i trzeba mieć bezpieczne gospodarstwo rolne. Warto też pochwalić się tym i wygrać  - zachęca Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

KRUS przygotowała dwa konkursy: dla dorosłych i dla dzieci. Pierwszy to Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. 15. edycja. Konkurs ma trzy etapy: powiatowy, wojewódzki i ogólnopolski. Warunkiem koniecznym udziału w konkursie jest ubezpieczenie w KRUS przynajmniej jednego z właścicieli gospodarstwa rolnego. Komisja konkursowa przy ocenie gospodarstw będzie brała pod uwagę m.in. ład i porządek w gospodarstwie, stan budynków inwentarskich i gospodarczych, schodów, drabin, urządzeń i instalacji elektrycznych, wyposażenie maszyn w zabezpieczenia, warunki obsługi i bytowania zwierząt gospodarskich, stosowanie środków ochrony osobistej. Rolnicy mogą zgłaszać się do konkursu do końca marca. Jolanta Kacprzak z radomskiej placówki KRUS.

Jedynymi z regionalnych zwycięzców w tym konkursie byli państwo Małgorzata i Mariusz Sałkowie z Błazin Górnych koło Iłży. Mają oni gospodarstwo rolne o powierzchni niemal 12 ha w Rybiczyźnie. Znajduje się tam nowoczesny kompleks szklarni do całorocznej uprawy ogórka. Gospodarstwo powstało całkowicie od zera. 

Jest też konkurs plastyczny dla dzieci ze szkól podstawowych „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”. W tym roku chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na używanie substancji żrących, paliw, chemicznych środków ochrony roślin, nawozów i rozpuszczalników organicznych, a także substancji szkodliwych powstających w procesie produkcji rolniczej. Zadaniem uczniów jest wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice w formacie A3. Podstawa to zgodność przekazu z tematem. Prace należy nadsyłać do 10 kwietnia. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody: sprzęt multimedialny i zestawy upominków. 

Te i inne konkursy oraz szeroka kampania edukacyjna przyczyniają się do realnego wzrostu bezpieczeństwa na wsi. Widać to w spadającej w liczbie wypadków. 

Wychodzi na to, że to wcale nie mechanizacja rolnictwa wpływa na wypadkowość. Życzymy czujności i rozwagi!

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
PGE Skra Bełchatów 9 21
Indykpol AZS Olsztyn 10 20
Trefl Gdańsk 9 18
Espadon Szczecin 10 18
GKS Katowice 10 17
Jastrzębski Węgiel 9 17
Asseco Resovia Rzeszów 9 16
ONICO Warszawa 10 16
Cuprum Lubin 10 14
MKS Będzin 10 10
Cerrad Czarni Radom 9 10
Łuczniczka Bydgoszcz 10 10
BBTS Bielsko-Biała 11 5
Dafi Społem Kielce 10 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 5

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA