Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /REGION/Burze nie odpuszczają - IMGW ostrzega

Informacje z regionu

Burze nie odpuszczają - IMGW ostrzega

28 maj 2019 / Tekst

Ostrzezenia drugiego stopnia dla województwa świętokrzyskiego i pierwszego stopnia dla mazowieckiego. IMGW nadal ostrzega przed burzami z gradem. 

Burze nie odpuszczają - IMGW ostrzega
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Województwo świętokrzyskie 

Dla województwa świętokrzyskiego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne drugiego stopnia. -  Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad - informuje Michał Solarz z Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie. Ostrzeżenia dla całego województwa świętokrzyskiego obowiązują we wtorek, 28 maja w godz. od 11.00 do 21.00. 

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne powodujące duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Jak ostrzegają synoptycy IMGW należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana jest duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Warto również przestrzegać wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia i dostosować plany do warunków pogodowych.

Województwo mazowieckie

IMGW ostrzega przed burzami w całym województwie mazowieckim. - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 85 km/h. Miejscami możliwy grad - informuje Anna Woźniak z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Warszawie. Ostrzeżenia obowiązują od godz. 13.00 do północy. 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia jest najniższym w trzystopniowej skali. Synoptycy przewidują warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Jak ostrzegają, prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Należy spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Ostrzeżenia hydrologiczne

O niebezpiecznej sytuacji alarmuje również Biuro Prognoz Hydrologicznych IMGW Obszar Warszawa. - Na Wiśle w dalszym ciągu występować będzie wzrost stanu w strefie wody wysokiej wywołany przemieszczaniem sie fali wezbraniowej z przekroczeniami stanów ostrzegawczych - informuje Anita Banaszek z Biura Prognoz Hydrologicznych. Na terenie gminy Kozienice do odwołania trwa alarm przeciwpowodziowy (więcej tutaj). Strażacy wzmacniają wały również w Solcu nad Wisłą (więcej tutaj).

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4