Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 marca - Zwiastowanie Pańskie
Radio Plus Radom /REGION/Cerekiew zabłysnęła!

Informacje z regionu

Cerekiew zabłysnęła!

23 listopad 2017 / Tekst

W pobliżu przebiega ruchliwa droga, a dzieci często idą do szkoły po zmroku. Do Publicznej Szkoły Podstawowej w Cerekwi trafiła akcja odblaskowa "Wyprawka Pierwszoklasisty".

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Odblaski dla dzieci z Cerekwi to podstawa. Szkoła znajduje się w pobliżu drogi krajowej nr 12 i drogi wojewódzkiej nr 740. Dzieci często przemieszczają się po zmroku, a nie wszędzie jest oświetlenie.

- Jest to teren wiejski, więc nie w każdym miejscu mamy chodniki. Myślę, że odblaski są niesamowicie ważnym elementem, podnoszącym bezpieczeństwo każdego malucha. Dzieci raczej noszą odblaski. My tutaj, jako pierwszaki, uczestniczymy również w innych programach o bezpieczeństwie. Muszę się pochwalić, że moje pierwszaki są "zaopiekowane" pod tym względem, ale myślę, że od dzisiaj będą jeszcze bardziej wyposażone w takie elementy, będą lepiej widoczne na drodze. Klasy starsze również uczestniczą w programach. Często zapraszamy policję i Inspekcję Transportu Drogowego. Co roku mamy takie spotkanie z jakąś instytucją w celu podniesienia bezpieczeństwa naszych uczniów - mówi Wioletta Jarecka, nauczycielka z PSP w Cerekwi.

Zbigniew Mazurkiewicz, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu podkreśla, że ważną rolę w działaniach profilaktycznych w ruchu drogowym pełnią rodzice.

- Uczestnictwo rodziców jest bardzo istotne. To rodzice są przekaźnikami i autorytetami. Oni uczą i mogą wymagać noszenia odblasków. Staramy się przekonać, żeby rodzice edukowali też dzieci. Szkoła uczy, ale rola rodziców jest też istotna - mówi Zbigniew Mazurkiewicz.

Zbigniew Mazurkiewicz przypomina również, że obowiązek noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza tereniem zabudowanym dotyczy wszystkich - nie tylko dzieci.

Oprócz tradycyjnych odblasków, uczniowie otrzymali też opaski ze światłami LED. Są przydatne przede wszystkim przy złych warunkach atmosferycznych - mgle, padającym deszczu, czy śniegu.

- To jest ta nowoczesność i na to dzieciaki bardzo żywiołowo reagują - dodaje Zbigniew Mazurkiewicz.

Równolegle prowadzona jest akcja "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny" skierowana do uczniów starszych klas.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4