Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /REGION/Ciasno na ulicach

Informacje z regionu

Ciasno na ulicach

28 luty 2019 / Tekst

Zamknięta obwodnica Opoczna daje się we znaki kierowcom. Większy ruch w centrum miasta można zaobserwować zwłaszcza w czwartek.

Ciasno na ulicach
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

Na ulicach Opoczna robi się ciasno. Przy zamkniętej obwodnicy cały ruch kierowany jest przez centrum miasta. Jest to uciążliwe zwłaszcza w godzinach szczytu, kiedy dodatkowo do pracy lub z pracy jadą miejscowi kierowcy, ale również właśnie w czwartki, bo wtedy okoliczni mieszkańcy przyjeżdżają do Opoczna na trag.

Obwodnica Opoczna zamknięta będzie do 24 marca. Ma to związek z remontem Centralnej Magistrali Kolejowej, którą rozpoczęły PKP PLK. Chodzi o remont wiaduktu kolejowego nad obwodnicą miasta. W czasie trwania prac ruch odbywa się przez centrum miasta ulicami: Kolberga, generała Bończy, Piotrkowską i Leśną. Pod koniec przyszłego miesiąca ruch zostanie przywrócony, ale kierowcy napotkają zwężenia i ograniczenia. Prace będą prowadzone aż do końca tego roku. W tym czasie przewidywane są co najmniej pięciokrotne całkowite zamknięcia trasy, które będą trwały od 1,5 do 4 tygodni: w maju, na przełomie maja i czerwca, na przełomie lipca i sierpnia, między wrześniem i październikiem, a także na przełomie października i listopada. Poza wskazanymi terminami ruch po obwodnicy miasta będzie się odbywał, ale z ograniczeniami. Dlatego kierowcy przejeżdżający przez Opoczno, ale również sami opocznianie muszą póki co uzbroić się w cierpliwość.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4