Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Radio Plus Radom /REGION/Cieplej w szkołach i nie tylko

Informacje z regionu

Cieplej w szkołach i nie tylko

18 styczeń 2018 / Tekst

Kompleksowa termomodernizacja czeka trzy koneckie szkoły. Poważne remonty nie ominą też innych budynków.

Prawie 2,5 mln zł będzie kosztowała termomodernizacja czterech budynków, jaką przeprowadzi samorząd gminy Końskie. Blisko 2 mln na inwestycję w ramach RPO wyłoży Unia. Termomodernizacją objęte zostaną budynki szkół w Kazanowie, Modliszewicach i Rogowie oraz ośrodka pomocy społecznej w Końskich, wyjaśnia burmistrz miasta Krzysztof Obratański.

Inwestycja ma zostać wykonana w tym roku. Również w tym roku swoje zadanie termomodernizacyjne rozpocznie Powiat Konecki. Chodzi o budynki DPS-u w Końskich, wyjaśnia wicestarosta Andrzej Marek Lenart.

Zadanie pochłonie ponad 4 mln, z czego prawie 3,5 mln to wsparcie unijne z RPO. Jak dodaje wicestarosta, to kolejna już tego typu inwestycja powiatowego samorządu w ostatnich latach.

W ramach zadania w budynkach DPS-u w Końskich wymienione zostaną okna oraz drzwi, instalacja centralnego ogrzewania, ale też cała armatura łazienkowa, która zyska dynamiczne ograniczniki wypływu. Zainstalowane będą ogniwa fotowoltaiczne wraz z bateriami akumulatorów do łącznej mocy około 120 kW. Będą też systemy wentylacyjne z odzyskiem ciepła, wdrożony zostanie nowoczesny system zarządzania energią. Wymianie podlegać będzie też dotychczasowe oświetlenie, które zastąpione zostanie energooszczędnym systemem LED. Zainstalowane będą też pompy ciepła. Nowsze budynki ocieplone zostaną od zewnątrz. Te, które pochodzą z 1903 roku, zachowają swoją dotychczasową elewację.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4