Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Tomasz Bednarek
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /REGION/Ciężka sytuacja szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą

Informacje z regionu

Ciężka sytuacja szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą

04 marzec 2019 / Tekst

Przekształcenie i stopniowe ograniczenie oddziałów przewiduje plan naprawczy w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście nad Pilicą. Najtrudniejsza sytuacja występuje na oddziale ginekologiczno-położniczym, pediatrycznym i neonatologicznym.

zoz-nowemiasto.net
zoz-nowemiasto.net

Starosta grójecki Krzysztof Ambroziak poinformował, że zadłużenie lecznicy wynosi 18,5 mln złotych. Dlatego zdecydowano o przygotowaniu audytu, by sprawdzić, które oddziały są najbardziej deficytowe. Na chwilę obecną wykorzystanie łóżek na oddziale ginekologiczno-położniczym, pediatrycznym i neonatologicznym wynosi zaledwie od 25 do 35%. - Nie ma możliwości, by to wszystko się bilansowało. Zadłużenie wymagalne, a więc natychmiastowe do spłaty wynosi ok. 3,5 mln złotych - mówi starosta Ambroziak.

Przypomnijmy, że poprzedni zarząd szpitala i władze powiatu zastanawiały się na możliwością ograniczenia pracy trzech oddziałów. - Nie przewidujemy żadnych rewolucji. Działania, które podjęli poprzednicy, wymagają rozpoznania. Zrobiliśmy spotkania z personelem lecznicy. Przekształcenie i stopniowe ograniczenie wiąże się z kosztami. Decyzji jeszcze nie podjęliśmy. W przyszłym tygodniu ma dojść do spotkania z samorządowcami - powiedział Krzysztof Ambroziak.

W tej chwili brakuje 350 tys. zł miesięcznie, by utrzymać płynność finansową szpitala. - W skali roku to ponad 4 mln złotych. A mamy jeszcze szpital w Grójcu. Tam też nie ma dobrej sytuacji. Nikogo nie chcemy zwalniać, ale myślimy o przekształceniach. Zastanawiamy się nad tym, by w Nowym Mieście nad Pilicą utworzyć nowe oddziały m.in. ZOL, czy hospicjum - powiedział starosta Ambroziak.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4