Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /REGION/Cześć żołnierzom niezłomnym w gminie Jedlnia-Letnisko

Informacje z regionu

Cześć żołnierzom niezłomnym w gminie Jedlnia-Letnisko

28 luty 2018 / Tekst

Jutro  w Groszowicach odsłonięte zostanie Serce dla Inki, a w niedzielę w Jedlni-Letnisku odbędzie siębieg "Tropem Wilczym". Tak będą wyglądały obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Jedlni-Letnisku.

Cześć żołnierzom niezłomnym w gminie Jedlnia-Letnisko
fot. Jedleński Szczep DHiZ "Niezłomni" ZHR‎

Uroczystość w Groszowicach rozpocznie się o godz. 11.45. X Jedleńska Drużyna Harcerek "Panny Niezłomne" zaprezentuje program artystyczny. Nosi ona imię ppor. Danuty Siedzikówny ps. "Inka". Mszy Św. w południe będzie przewodniczył ks. bp Piotr Turzyński. Po liturgii nastąpi odsłonięcie Serca dla Inki. 

Uroczystość będzie finałem akcji, zorganizowanej przez harcerzy z Jedleńskiego Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych „Niezłomni”. Prowadzili oni zbiórkę srebrnego złomu m.in. łańcuszków, kolczyków, czy łyżeczek. Srebro zostało następnie przetopione w kształt serca. Młodzi patrioci chcieli w ten sposób uczcić swoją rówieśniczkę - sanitariuszkę podziemia antykomunistycznego. Inspiracją był ks. Jarosław Wąsowicz. Podobne inicjatywy mają miejsce w całej Polsce. Tu można przeczytać więcej.

Natomiast w niedzielę odbędzie się już trzeci bieg "Tropem Wilczym" w Jedlni-Letnisku. To biegowy hołd żołnierzom wyklętym. Do wyboru są trzy dystanse: 1963 metry (symboliczny po deptaku), 4400 m i 8800 m.

Można zapisywać się telefonicznie u koordynatora Beata Nachyła (tel. 733 442 552) lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule maila wpisując: Zapisy Tropem Wilczym 2018 Imię i nazwisko (w treści trzeba podać datę urodzenia, PESEL, telefon kontaktowy). Pierwszych 130 osób otrzyma pakiety startowe - koszulka, torba, opaska, broszura informacyjna, komiks z przygodami "Zapory" i medal. Zapisy będą prowadzone także w dniu biegu. Sekretariat biegu przy ul. Nadrzecznej będzie czynny od godz. 9.

Biegi wystartują w południe. Każdy bieg zakończy uroczystość wręczenia medali. Organizatorzy zachęcają do udziału w biegu całe rodziny. Nie chodzi o rywalizację sportową, ale pamięć o bohaterach. Dodatkowo o godz. 13 odbędzie się tematyczna gra terenowa. Podczas imprezy prowadzona będzie kwesta na rzecz Fundacji Niezłomni, która upamiętnia i identyfikuje żołnierzy wyklętych. 

O biegu "Tropem Wilczym" w Jedlni-Letnisku rozmawialiśmy z Pawłem Szulcem z Jedleńskiego Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych „Niezłomni” ZHR.

zdjęcia: Jedleński Szczep Drużyn Harcerskich i Zuchowych „Niezłomni” ZHR

 

 

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4