Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /REGION/Czy ruszą pociągi z Łodzi do Radomia?

Informacje z regionu

Czy ruszą pociągi z Łodzi do Radomia?

09 maj 2019 / Tekst

Łódzka Kolej Aglomeracyjna zainteresowana jest uruchomieniem połączenia z Łodzi do Radomia - podaje portal "Rynek Kolejowy". Wszystko jednak zależy od wysokości nakładów finansowych, jakie musiałby pokryć organizator przewozów - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Ten ma podjąć decyzję o uruchomieniu połączenia na podstawie analizy kosztów, jakie wykażą przewoźnicy - Łódzka Kolej Aglomeracyjna i Przewozy Regionalne.

Czy ruszą pociągi z Łodzi do Radomia?
foto: Polskie Linie Kolejowe

Łódzka Kolej Aglomeracyjna już w grudniu zeszłego roku wyraziła zainteresowanie obsługą połączenia z Łodzi do Radomia. Deklaracja prezesa Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Janusza Malinowskiego o wzięciu udziału w ogłoszonym ewentualnie przetargu na uruchamianie kursów w tej relacji, zbiegła się z ogłoszeniem przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego o zamiarze udzielenia zamówienia publicznego w tej sprawie.

Oferta połączenia z Łodzi do Radomia jest teraz bardzo skromna. Nie ma pociągów, niewiele jest też połączeń autobusowych. Dwie pary kursów Łódź – Radom – Lublin wykonują naprzemiennie firmy Paratex i Regio Travel, jedną - w wybrane dni tygodnia – PKS Łódź, jedną - z Ciechocinka do Lublina przez Łódź i Radom – Lubelskie Linie Autobusowe. Z Poznania do Lublina przez Radom i Łódź kursuje także jedna para połączeń BP Tour, który uruchamia także jedno połączenie Łódź – Radom – Lublin.

Warto dodać, że w kwietniu tego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego potwierdził zamiar wznowienia obsługi linii kolejowej nr 22 na odcinku Tomaszów Mazowiecki – Drzewica. Władze regionalne wysłały wówczas do obu przewoźników, z którymi współpracuje urząd pytania dotyczące kosztów uruchomienia połączeń na linii Łódź – Radom. Przeprowadzone analizy miały bowiem wskazać, że otwarcie połączeń tylko do Drzewicy, skąd do Radomia dojechać można pociągiem Kolei Mazowieckich, byłoby nieuzasadnione ekonomicznie.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4