Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /REGION/Dekada jedleńskiego harcerstwa

Informacje z regionu

Dekada jedleńskiego harcerstwa

13 marzec 2019 / Tekst

Dziesięć lat temu powstała 7 Jedleńska Drużyna Harcerzy "Watra" im. mjr. hm. Franciszka Jerzego Jaskulskiego ps. "Zagończyk". W piątek rozpoczną się obchody jubileuszu.

Dekada jedleńskiego harcerstwa
fot. J. Szczechowski/Radio Plus Radom

- Na początku to była taka zbieranina znajomych, kolegów ze szkoły, z podwórka. Przychodziliśmy na zbiórki. Biegaliśmy u nas nad zalewem, kiedy jeszcze nie było pięknego czerwonego deptaka - wspomina drużynowy Dawid Alberski. Początki jedleńskiego harcerstwa były także początkami harcerstwa Dawida. - Harcerstwo ma w sobie coś na tyle wspaniałego, że jak zaprasza młodego człowieka do wstąpienia w swoje szeregi, to młody człowiek widzi tam na początku tylko niesamowitą zabawę i niesamowitą przygodę. To jest dobre, bo wszystko pojawia się potem - wszystko, co najważniejsze, czyli idea itd., a dajemy dobrą przynętę - mówi. 

Dekada harcerstwa w Jedlni-Letnisku to ok. 500 osob, które przeszły przez szeregi drużyny, dziesiątki biwaków, dziewięć obozów. - Myślę, że drużyna wpisuje się już na stałe w kalendarz różnych rocznic, obchodów, wydarzeń kulturalnych i społecznych. Organizujemy od 4 lat bieg Tropem Wilczym. Rokrocznie organizujemy akcję letnią, czyli wyjazd dla kilkudziesięciu chłopców na obóz harcerski. Udało się zrobić koncert dla młodzieży - wylicza osiągnięcia Dawid Alberski. Harcerze czynnie angażowali się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zorganizowali m.in. Szafetę Niepodległości. Na swoim koncie mają także pomoc Polakom na Ukrainie.

- Mnie jako drużynowemu największą satysfakcję daje, kiedy patrzę na swoich wychowanków i widzę jak są aktywni w swoich środowiskach, jak działają w samorządach szkolnych, klasowych, jak aktywni są na polu społecznym - mówi Dawid.  - Harcerstwo zajmuje czas. Nie siedzimy przed komputerem, tylko wychodzimy na świeże powietrze, poznajemy nowych kolegów, ciekawie spędzamy czas - dodaje zuchmistrz Filip Wrażeń. 

Obchody 10-lecia drużyny "Watra" rozpoczną się w piątek 15 marca ok. godz. 17 w szkole w Jedlni-Letnisku. Organizatorzy spodziewają się 150 harcerek i harcerzy. W sobotę przeprowadzona zostanie gra terenowa. O godz. 17.00 w szkole rozpocznie się część otwarta dla wszystkich sympatyków harcerstwa. Będzie wystawa zdjęć harcerskich, prezentacja multimedialna, festiwal skeczów harcerskich. Zwieńczenie to ognisko z gawędą założyciela drużyny Radosława Wdowskiego i tortem. 

Dziś 7 Jedleńską Drużynę Harcerzy "Watra" tworzy 5 zastępów, w tym jeden w Bielisze.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4