Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Tomasz Bednarek
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /REGION/Diagnoza szpitala w Pionkach. Co dalej?

Informacje z regionu

Diagnoza szpitala w Pionkach. Co dalej?

25 kwiecień 2019 / Tekst

Bernarda Dudek, pełniąca obowiązki dyrektora szpitala w Pionkach przedstawiła diagnozę lecznicy. Rada powiatu radomskiego zdecydowała udzielić pożyczki w wysokości 1,2 mln zł.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Na sesji rady powiatu Bernarda Dudek, która pełni obowiązki dyrektora szpitala w Pionkach od 12 marca, przedstawiła swoją diagnozę sytuacji w lecznicy.

- Nie przedstawię państwu dokładnych kwot, z uwagi na to, że na bieżąco podejmuję wszelkie możliwe działania skutkujące zminimalizowaniem zadłużenia, poprawą kondycji finansowej oraz usprawnieniem pracy i wizerunku szpitala. Wszyscy doskonale wiemy, że najważniejszym zadaniem szpitala jest leczenie pacjentów i zapewnienie im odpowiednich warunków do przejścia całego procesu leczenia - mówiła dyrektor Dudek.

Dyrektor Bernarda Dudek mówiła o trudnej sytuacji szpitala. Omówiła m.in. kwestię niewykonania kontraktu, co skutkowało zmniejszaniem środków NFZ na kolejny okres rozliczeniowy, a także rosnącym deficytem szpitala.

- Brak terminowego regulowania stale narastających zobowiązań szpitala ma bezpośredni wpływ na kondycję finansową jednostki, co w wielu przypadkach grozi wstrzymaniem dostaw i usług świadczeniodawców i kontrahentów - mówiła dyrektor.

Szpital ma już kilka spraw sądowych ze względu na nieregulowanie należności w terminie.Bernarda Dudek mówiła, że trwa analiza umów z kontrahentami, które - jeśli są niekorzystne dla szpitala - będą ponownie negocjowane lub rozwiązywane.

Problemy są też z wykonywaniem zaleceń sanepidu i remontami. Koszt to około 700 tys. zł.

Dyrektor Dudek mówiła także o niespełnionych zasadach BHP, informatyzacji szpitala, niewystarczającym pozyskiwaniu środków zewnętrznych, a także braku lekarzy specjalistów.

Według Bernardy Dudek przyczyną takiego stanu rzeczy jest niewłaściwe zarządzanie szpitalem.

Starosta Waldemar Trelka mówi, że przed dyrektor Dudek zadanie, polegające na uporządkowaniu spraw szpitala.

- Na skutek diagnozy, której dokonała, stwierdziła, że niezbędne są pieniądze by utrzymać płynność finansową. Stąd nasza decyzja, że udzielimy pożyczki 1,2 mln zł, aby zobowiązania były uregulowane - mówi starosta Trelka.

- Cała rada uznała, że ten szpital jest potrzebny dla Pionek i w dłuższej perspektywie będziemy rozbudowywać ten szpital, przeznaczamy środki w Wieloletniej Prognozie Finansowej na budowę trzech pawilonów - mówi Krzysztof Murawski, przewodniczący rady powiatu radomskiego.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4