Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /REGION/Dla kogo Laur Marszałka?

Informacje z regionu

Dla kogo Laur Marszałka?

18 maj 2016 / Tekst
Już w czwartek, 19 maja rozstrzygnięty zostanie konkurs Laur Marszałka. O tym, kto zwycięży w IX edycji konkursu przekonamy się podczas uroczystej gali.
Dla kogo Laur Marszałka?
fot. ©Depositphotos/ Николай Червоненко

Laur Marszałka to konkurs organizowany przez samorząd województwa mazowieckiego od 2008 roku. Dotychczas w ośmiu edycjach do walki o Laur zostało zgłoszonych około 700 produktów, z czego 127 zostało nagrodzonych. W ubiegłym roku Laur Marszałka zdobyły m.in. takie wyroby jak: staropolski sernik świąteczny, pasztet warzywny, miód wielokwiatowy „Wesoła Pszczółka”, a także boczek rolowany czy ser królewski wędzony.

Konkurs organizowany jest zarówno dla producentów indywidualnych (produkujących żywność wyłącznie na potrzeby własne), jak i przedsiębiorców (prowadzących zarejestrowaną działalność gospodarczą). W obu grupach jest do wyboru aż osiem kategorii: wyroby piekarnicze, cukiernicze, przetwory mięsne (produkty pochodzenia zwierzęcego), ryby i przetwory rybne, przetwory owocowe i warzywne (produkty pochodzenia roślinnego), produkty mleczarskie, miody, napoje.

Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe, a także zamieszczenia na swoich wyrobach logo konkursu.

- Podczas gali konkursowej spróbować będzie można m.in. tradycyjnych chlebów, wypieków drożdżowych, prawdziwego wiejskiego masła, serów, szczupaka z Orzyca, pasztetu z soczewicy czerwonej z dodatkami, mazowieckiego gefilte fish, a także kajmakówki. - zachęca Marta Milewska - rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

IX gala rozdania nagród w konkursie Laur Marszałka, odbędzie się w czwartek, 19 maja  o godz. 16:00 w Centralnej Bibliotece Rolniczej przy  ul. Krakowskie Przedmieście 66 w Warszawie.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4