Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 13 grudnia - św. Łucja, dziewica i męczennica
Bardzo pochmurno

2°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 72%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 13 Gru 2017

    Bardzo pochmurno 3°C -1°C

  • 14 Gru 2017

    Chwilowe opady deszczu 5°C -2°C

Radio Plus Radom /REGION/Pomóżmy Mai, Marysi i Misi

Informacje z regionu

Pomóżmy Mai, Marysi i Misi

05 grudzień 2017 / Tekst
fot. MOK Pionki

W niedzielę w Pionkach odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Mai, Marysi i Misi. Będzie można wylicytować pióro Pierwszej Damy.

- Maja, Marysia i Misia to trojaczki. Urodziły się w 27. tygodniu ciąży. Są skrajnymi wcześniakami. Wszystkie trzy miały wylewy krwi do mózgu. Skutkiem jest porażenie lewostronne umiarkowane u Marysi i Michaliny. Marysia przeszła już 28 operacji - mówi Anna Kostrzewa, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach, który organizuje koncert charytatywny. Dziewczynki wymagają stałej i kosztownej rehabilitacji. - Nasze wsparcie to nie tylko pomoc materialna, którą zbierzemy podczas tej akcji charytatywnej, ale też pokazanie, że cała piątka nie jest pozostawiona sama sobie, że wszyscy staramy się o nich myśleć każdego dnia, że wspieramy ich w tej trudnej codzienności - dodaje Anna Kostrzewa. 

Koncert odbędzie się o godz. 16 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach przy ul. Radomskiej. Wystąpią: Akordeonowe Smyki ze Szkoły Muzycznej w Radomiu, dzieci z przedszkola nr 1 w Pionkach, zespoły sekcji MOK, Power Blus 40+, czy raper D.I.X.I. aka CharakternyZbój (Damian Kęska).  Odbędzie się też licytacja. Na chętnych czekają płyty z podpisem lidera Defis, koszulki z podpisem Andrzeja Piasecznego, rękawice bokserskie Tomasza Adamka i strój pilota. Pierwsza Dama Agata Korhauser-Duda ofiarowała na licytację pióro. Będzie też loteria fantowa, malowanie twarzy, kącik biżuteryjny, ciasto, herbata i kawa, jak również wata cukrowa.

Zapraszamy także na wydarzenia towarzyszące. W piątek o godz. 17 Anna Pytka poprowadzi zumbę. Godzinę później rozpoczną się zajęcia z tabaty pod okiem instruktorskim Pauliny Drózd i Jacka Czubaka. MOK szczególnie zaprasza rodziców z dziećmi. Dorośli będą mogli wziąć udział w zajęciach, a ich pociechy będą miały atrakcyjnie zorganizowany czas przez pracowników domu kultury.

Z dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Anną Kostrzewą rozmawialiśmy o koncercie charytatywnym, ale też o najbliższych propozycjach kulturalnych w Pionkach.

Inicjatywie patronuje Radio Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Przeżyłam z tobą tyle lat"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 13 37
PGE Skra Bełchatów 13 33
Trefl Gdańsk 13 26
Jastrzębski Węgiel 13 24
ONICO Warszawa 12 22
Indykpol AZS Olsztyn 12 22
Espadon Szczecin 13 21
Asseco Resovia Rzeszów 12 20
Cuprum Lubin 13 19
GKS Katowice 12 17
Cerrad Czarni Radom 13 15
Aluron Virtu Warta Zawiercie 13 14
MKS Będzin 13 12
Łuczniczka Bydgoszcz 11 10
BBTS Bielsko-Biała 13 7
Dafi Społem Kielce 13 6

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA