Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Jan Paweł II, papież
Bardzo pochmurno

10°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 73%

Wiatr: 19.31 km/h

 • 22 Paź 2018

  Chwilowe opady deszczu 11°C 0°C

 • 23 Paź 2018

  Opady 7°C 4°C

Radio Plus Radom /REGION/Pomóżmy Mai, Marysi i Misi

Informacje z regionu

Pomóżmy Mai, Marysi i Misi

05 grudzień 2017 / Tekst

W niedzielę w Pionkach odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Mai, Marysi i Misi. Będzie można wylicytować pióro Pierwszej Damy.

Pomóżmy Mai, Marysi i Misi
fot. MOK Pionki

- Maja, Marysia i Misia to trojaczki. Urodziły się w 27. tygodniu ciąży. Są skrajnymi wcześniakami. Wszystkie trzy miały wylewy krwi do mózgu. Skutkiem jest porażenie lewostronne umiarkowane u Marysi i Michaliny. Marysia przeszła już 28 operacji - mówi Anna Kostrzewa, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach, który organizuje koncert charytatywny. Dziewczynki wymagają stałej i kosztownej rehabilitacji. - Nasze wsparcie to nie tylko pomoc materialna, którą zbierzemy podczas tej akcji charytatywnej, ale też pokazanie, że cała piątka nie jest pozostawiona sama sobie, że wszyscy staramy się o nich myśleć każdego dnia, że wspieramy ich w tej trudnej codzienności - dodaje Anna Kostrzewa. 

Koncert odbędzie się o godz. 16 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach przy ul. Radomskiej. Wystąpią: Akordeonowe Smyki ze Szkoły Muzycznej w Radomiu, dzieci z przedszkola nr 1 w Pionkach, zespoły sekcji MOK, Power Blus 40+, czy raper D.I.X.I. aka CharakternyZbój (Damian Kęska).  Odbędzie się też licytacja. Na chętnych czekają płyty z podpisem lidera Defis, koszulki z podpisem Andrzeja Piasecznego, rękawice bokserskie Tomasza Adamka i strój pilota. Pierwsza Dama Agata Korhauser-Duda ofiarowała na licytację pióro. Będzie też loteria fantowa, malowanie twarzy, kącik biżuteryjny, ciasto, herbata i kawa, jak również wata cukrowa.

Zapraszamy także na wydarzenia towarzyszące. W piątek o godz. 17 Anna Pytka poprowadzi zumbę. Godzinę później rozpoczną się zajęcia z tabaty pod okiem instruktorskim Pauliny Drózd i Jacka Czubaka. MOK szczególnie zaprasza rodziców z dziećmi. Dorośli będą mogli wziąć udział w zajęciach, a ich pociechy będą miały atrakcyjnie zorganizowany czas przez pracowników domu kultury.

Z dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Anną Kostrzewą rozmawialiśmy o koncercie charytatywnym, ale też o najbliższych propozycjach kulturalnych w Pionkach.

Inicjatywie patronuje Radio Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

10°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 73%

Wiatr: 19.31 km/h

 • 22 Paź 2018

  11°C 0°C

 • 23 Paź 2018

  7°C 4°C

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3 9
ONICO Warszawa 3 9
Cerrad Czarni Radom 3 6
PGE Skra Bełchatów 3 6
Jastrzębski Węgiel 3 5
Chemik Bydgoszcz 3 5
GKS Katowice 2 4
Trefl Gdańsk 2 3
Stocznia Szczecin 2 3
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 3
Indykpol AZS Olsztyn 3 3
Asseco Resovia Rzeszów 2 1
MKS Będzin 3 0
Cuprum Lubin 3 0

POLECAMY

230x190 4