Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Radio Plus Radom /REGION/Doceń strażaków. Ruszyły "Floriany"

Informacje z regionu

Doceń strażaków. Ruszyły "Floriany"

30 styczeń 2017 / Tekst

Dbają o bezpieczeństwo, niosą pomoc mieszkańcom, działają na rzecz lokalnych społeczności, uczą pierwszej pomocy. Ruszyły "Floriany" - konkurs dla Ochotniczych Straży Pożarnych i samorządowców.

fot. mazovia.pl
fot. mazovia.pl

„FLORIANY” organizowane są po raz pierwszy. Powstały, by docenić pracę i zaangażowanie OSP w ratowanie zdrowia i życia mieszkańców. To właśnie strażacy ochotnicy codziennie czuwają nad naszym bezpieczeństwem i często jako pierwsi zjawiają się na miejscu wypadków. Ich praca to jednak nie tylko gaszenie pożarów czy walka z żywiołami. Często z pomocą samorządu oraz innych środowisk – organizacji, instytucji, przedsiębiorców i pracodawców działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców w całej Polsce.

- Głównym celem konkursu jest pokazanie szerszemu gronu efektów ciężkiej pracy strażaków. Warto ich docenić i nagrodzić najaktywniejsze ochotnicze straże pożarne, które sprawnie działają wspólnie z samorządami, mieszkańcami, instytucjami. „FLORIANY” przyznane zostaną za najlepsze projekty zrealizowane w latach 2015-2016 z udziałem ochotniczych straży pożarnych i samorządów oraz innych lokalnych środowisk, organizacji i instytucji  - mówi Marta Milewska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

W czasie trwania konkursu planowane są konferencje, panele dyskusyjne dla mieszkańców, a także warsztaty służące zdobywaniu oraz poszerzaniu wiedzy i kompetencji dla OSP w dziedzinie bezpieczeństwa, eliminowania zagrożeń czy też pozyskiwania środków na społecznie pożyteczne inicjatywy

- Chcemy wybrać w każdym województwie najlepsze praktyki, najlepszych samorządowców i strażaków. Często są to ci sami ludzie, bo bardzo wielu samorządowców jest jednocześnie strażakami ochotnikami. Chcemy wypromować te pozytywne działania na rzecz środowisk lokalnych - mówi marszałek Adam Struzik.

Jak się zgłosić?

Ochotnicze Straże Pożarne oraz ich partnerzy mogą nadsyłać opisy i prezentacje zrealizowanych projektów w kategoriach:

rozbudowa infrastruktury lokalnej,

poprawa bezpieczeństwa,

ochrona środowiska i ekologia,

poprawa estetyki przestrzeni publicznej,

edukacja,

rozwój sportu i rekreacji oraz turystyki,

kultura i tradycja,

aktywizowanie seniorów i współpraca pokoleń,

integracja społeczna,

innowacje oraz integracja cyfrowa poprzez zwiększanie dostępności do Internetu i tworzenie bezpiecznego środowiska cyfrowego,

współpraca zagraniczna,

najbardziej zaangażowany społecznie pracodawca.

Oceniać będzie Kapituła Konkursowa składająca się z autorytetów poszczególnych dziedzin. Rozstrzygnięcie konkursu już w maju! Uroczyste uhonorowanie zwycięzców odbędzie się podczas finałowej gali, w trakcie której laureatom wręczone zostaną statuetki „FLORIANY” oraz nagrody. Więcej informacji  nt. konkursu dostępnych jest na stronie www.floriany.pl, stronach internetowych Związku OSP RP i „Strażaka” oraz w mediach społecznościowych (Facebook i Twitter).

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4