Na antenie: Moc Przebojów
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: 25 listopada - bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Pochmurno

5°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 84%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 25 Lis 2017

    Pochmurno 8°C 5°C

  • 26 Lis 2017

    Rain 6°C 0°C

Radio Plus Radom /REGION/Doceń strażaków. Ruszyły "Floriany"

Informacje z regionu

Doceń strażaków. Ruszyły "Floriany"

30 styczeń 2017 / Tekst
fot. mazovia.pl

Dbają o bezpieczeństwo, niosą pomoc mieszkańcom, działają na rzecz lokalnych społeczności, uczą pierwszej pomocy. Ruszyły "Floriany" - konkurs dla Ochotniczych Straży Pożarnych i samorządowców.

„FLORIANY” organizowane są po raz pierwszy. Powstały, by docenić pracę i zaangażowanie OSP w ratowanie zdrowia i życia mieszkańców. To właśnie strażacy ochotnicy codziennie czuwają nad naszym bezpieczeństwem i często jako pierwsi zjawiają się na miejscu wypadków. Ich praca to jednak nie tylko gaszenie pożarów czy walka z żywiołami. Często z pomocą samorządu oraz innych środowisk – organizacji, instytucji, przedsiębiorców i pracodawców działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców w całej Polsce.

- Głównym celem konkursu jest pokazanie szerszemu gronu efektów ciężkiej pracy strażaków. Warto ich docenić i nagrodzić najaktywniejsze ochotnicze straże pożarne, które sprawnie działają wspólnie z samorządami, mieszkańcami, instytucjami. „FLORIANY” przyznane zostaną za najlepsze projekty zrealizowane w latach 2015-2016 z udziałem ochotniczych straży pożarnych i samorządów oraz innych lokalnych środowisk, organizacji i instytucji  - mówi Marta Milewska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

W czasie trwania konkursu planowane są konferencje, panele dyskusyjne dla mieszkańców, a także warsztaty służące zdobywaniu oraz poszerzaniu wiedzy i kompetencji dla OSP w dziedzinie bezpieczeństwa, eliminowania zagrożeń czy też pozyskiwania środków na społecznie pożyteczne inicjatywy

- Chcemy wybrać w każdym województwie najlepsze praktyki, najlepszych samorządowców i strażaków. Często są to ci sami ludzie, bo bardzo wielu samorządowców jest jednocześnie strażakami ochotnikami. Chcemy wypromować te pozytywne działania na rzecz środowisk lokalnych - mówi marszałek Adam Struzik.

Jak się zgłosić?

Ochotnicze Straże Pożarne oraz ich partnerzy mogą nadsyłać opisy i prezentacje zrealizowanych projektów w kategoriach:

rozbudowa infrastruktury lokalnej,

poprawa bezpieczeństwa,

ochrona środowiska i ekologia,

poprawa estetyki przestrzeni publicznej,

edukacja,

rozwój sportu i rekreacji oraz turystyki,

kultura i tradycja,

aktywizowanie seniorów i współpraca pokoleń,

integracja społeczna,

innowacje oraz integracja cyfrowa poprzez zwiększanie dostępności do Internetu i tworzenie bezpiecznego środowiska cyfrowego,

współpraca zagraniczna,

najbardziej zaangażowany społecznie pracodawca.

Oceniać będzie Kapituła Konkursowa składająca się z autorytetów poszczególnych dziedzin. Rozstrzygnięcie konkursu już w maju! Uroczyste uhonorowanie zwycięzców odbędzie się podczas finałowej gali, w trakcie której laureatom wręczone zostaną statuetki „FLORIANY” oraz nagrody. Więcej informacji  nt. konkursu dostępnych jest na stronie www.floriany.pl, stronach internetowych Związku OSP RP i „Strażaka” oraz w mediach społecznościowych (Facebook i Twitter).

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
PGE Skra Bełchatów 9 21
Indykpol AZS Olsztyn 10 20
Trefl Gdańsk 9 18
Espadon Szczecin 10 18
GKS Katowice 10 17
Jastrzębski Węgiel 9 17
Asseco Resovia Rzeszów 9 16
ONICO Warszawa 10 16
Cuprum Lubin 10 14
MKS Będzin 10 10
Cerrad Czarni Radom 9 10
Łuczniczka Bydgoszcz 10 10
BBTS Bielsko-Biała 11 5
Dafi Społem Kielce 10 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 5

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA