Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /REGION/Dom Samopomocy w Myślakowicach oficjalnie otwarty

Informacje z regionu

Dom Samopomocy w Myślakowicach oficjalnie otwarty

28 grudzień 2016 / Tekst

Pomagają osobom starszym i niepełnosprawnym, z zaburzeniami psychicznymi i wymagającymi rehabilitacji. Dziś oficjalnie otwarty został Środowiskowy Dom Samopomocy w Myślakowicach w gminie Odrzywół.

foto: radom.gosc.pl
foto: radom.gosc.pl

- Na terenach wiejskich, takie jak nasze, gdzie jest słabe rolnictwo, dużo osób wyemigrowało, dużo osób samotnych, schorowanych zostało, była ogromna potrzeba otwarcia takiej placówki – mówi Marian Kmieciak wójt Odrzywołu. Przede wszystkim placówka świadczy usługi dla osób z problemami neurologicznymi oraz z zaburzeniami psychicznymi, np. z depresją, czy zespołem Downa. - Chcemy tym ludziom pomóc, przede wszystkim stworzyć im namiastkę domu – podkreśla wójt Kmieciak.

W Środowiskowym Domu Samopomocy prowadzona będzie rehabilitacja ruchowa i socjologiczna. W placówce funkcjonują takie pracownie, jak: muzyczna, kulinarna, czy komputerowa - informuje wójt Marian Kmieciak. 

W ŚDS opiekę znajdą głównie osoby z gminy Odrzywół i z pobliskich miejscowości, w sumie 35 osób. Placówka mieści się w budynku byłej szkoły podstawowej, która została zamknięta w tym roku ze względów demograficznych. Budynek został gruntownie zmodernizowany. Na ten cel gmina otrzymała dotacje od wojewody, w kwocie 340 tys. zł., środki własne to 40 tys. zł. ŚDS rozpoczął działalność 1 grudnia 2016 r. Oficjalne otwarcie nastąpiło w środę 28 grudnia. Uroczystość rozpoczęła Msza św. w kaplicy parafialnej w Myślakowicach, następnie w placówce odbyła się część oficjalna, którą uświetnił występ zespołu ludowego „Mateuski”.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4