Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /REGION/Dotknij historii Warki

Informacje z regionu

Dotknij historii Warki

29 listopad 2015 / Tekst
Już w najbliższy weekend – w sobotę, 5 grudnia w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce otwarta zostanie wystawa stała: „Warka - miasto dotknięte historią".
Dotknij historii Warki
fot. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
Wystawa „Warka - miasto dotknięte historią” łączy tradycję z nowoczesnością. Oryginalne pamiątki historyczne sąsiadują tu z urządzeniami multimedialnymi. Wszystko po to, aby nie tylko uatrakcyjnić i unowocześnić przekaz, ale przede wszystkim, żeby powiększyć warstwę edukacyjną ekspozycji.

W Muzeum znaleźć będzie można bazę wiedzy o Warce, edu – grę o dawnych zawodach, elektroniczny katalog produktów Fabryki Okuć Budowlanych „Bracia Lubert”, poruszany gestem komiks o Piotrze Wysockim czy wspomnienia wojenne mieszkańców Warki.

- Udostępnienie wystawy, to nie tylko otwarcie nowej karty wareckiego muzeum, ale także dla miasta i gminy Warka. To piękne i niezwykle cenne, że będziemy mogli podzielić się historią naszej małej Ojczyzny ze Zwiedzającymi. W dziejach grodu nad Pilicą, niczym w zwierciadle, odbijają się losy Polski: od średniowiecza, przez „potop” szwedzki, powstania narodowe, II wojnę światową i podnoszenie się z gruzów do rozwoju w następnych latach. - cieszą się organizatorzy.

Wystawa dofinansowana została przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Dziedzictwo Kulturowe, Powiatu Grójeckiego, a także wsparciu Sponsorów.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4