Na antenie: Moc Przebojów
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: bł. Ludwika z Sabaudii, zakonnica
Radio Plus Radom /REGION/Drzewickie granty

Informacje z regionu

Drzewickie granty

15 styczeń 2018 / Tekst

Zajęcia sportowe, ekologiczne, a także promocja czytania i gry w szachy – to tylko niektóre projekty, jakie zrealizowane zostaną w ramach drzewickich grantów oświatowych.

Drzewickie granty
fot. UGiM w Drzewicy

Granty oświatowe w szkołach gminy Drzewica będą realizowane po raz drugi. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało 21 wniosków. Ostatecznie wspartych zostanie 16 na łączną kwotę 51.643,66 zł. W realizację grantów zaangażowanych będzie 27 nauczycieli z 5 szkół podstawowych z terenu Gminy i Miasta Drzewica. Zajęcia będą się odbywały w okresie od stycznia do czerwca 2018 r. Obejmą one zarówno naukę śpiewu po polsku i angielsku, promocję czytania i gry w szachy oraz zajęcia sportowe i ekologiczne. - To ciekawe zajęcia pozalekcyjne o charakterze innowacyjnym, integracyjnym i międzypokoleniowym - mówi burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.

W sali konferencyjnej drzewickiego urzędu burmistrz spotkał się z nauczycielami, którzy w tym roku w ramach grantów oświatowych będą realizować swoje projekty. Podkreślił, że zaproponowane przez nich zajęcia będą doskonałym uzupełnieniem oferty edukacyjnej szkół, a także wsparciem aktywnych, mających ciekawe pomysły nauczycieli w realizacji rozmaitych działań oświatowych - od edukacyjnych, przez kulturalne po integracyjne, rekreacyjne i sportowe.

W spotkaniu oprócz nauczycieli wzięli udział dyrektorzy szkół, którzy z rąk burmistrza oraz przewodniczącego rady odebrali listy gratulacyjne.

Pełen wykaz grantów oświatowych przeznaczonych do realizacji znajduje się w  załączniku.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4