Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /REGION/Dwie ofiary śmiertelne

Informacje z regionu

Dwie ofiary śmiertelne

27 listopad 2018 / Tekst

Do dwóch tragicznych w skutkach zdarzeń doszło w poniedziałek na drodze krajowej 74 w miejscowości Smyków i Salata w powiecie koneckim. W obu przypadkach poszkodowanymi byli piesi, którzy nie przeżyli zderzenia z jadącymi pojazdami.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce po godz. 16 na oznakowanym przejściu dla pieszych w miejscowości Smyków na drodze krajowej numer 74. Tam toyota kierowana przez trzeźwego 70-latka potrąciła 60-letniego mężczyznę, którzy korzystał z oznakowanego przejścia dla pieszych. Sprawca zdarzenia, wraz z poszkodowanym udali się do szpitala w Końskich. Niestety, mężczyzna po kilku godzinach zmarł. Sekcja zwłok wyjaśni, czy zdarzenie drogowe, w jakim uczestniczył wpłynęło na jego śmierć.

Kilka godzin później, również na trasie krajowej numer 74, w rejonie miejscowości Salata doszło do kolejnego potrącenia pieszego. Tym razem za kierownicą osobowego citroena znajdował się 47-latek z Podkarpacia. Uderzył on w 62-latka z gminy Smyków, który mimo reanimacji zmarł na miejscu.

Policja przypomina, że w okresie jesienno-zimowym zmrok zapada bardzo szybko. Widoczność na drodze, szczególnie krajowej, w miejscach słabo oświetlonych, jest bardzo ograniczona. Apelujemy do pieszych, aby korzystali z elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym. Im lepiej jesteśmy widoczni, tym wcześniejsza reakcja kierowcy na naszą obecność na drodze, przestrzegają policjanci.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4