Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /REGION/Dzień Papryki w Potworowie

Informacje z regionu

Dzień Papryki w Potworowie

01 sierpień 2018 / Tekst

Dwudziesty szósty "Dzień Papryki", odbędzie się w niedzielę, 5 sierpnia na terenie gminnego stadionu sportowego w Potworowie. W programie szereg atrakcji.

pixabay.com
pixabay.com

Wydarzenie rozpocznie się o 11.30 celebracją Mszy Świętej w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Doroty. O 13.00 zaplanowano występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Potworowa, zaś pół godziny później nastąpi oficjalne otwarcie i powitanie gości. W programie jest również: występ zespołu instrumentalnego, program dla dzieci, prezentacje gminnych stowarzyszeń, recital Wojciecha Gąssowskiego, występ kabaretu OT.TO, koncert zespołu De Mono, pokaz sztucznych ogni, koncert zespołu Andre, pokaz laserowy i zabawa taneczna. Wójt gminy Marek Klimek:

Paweł Myziak, wiceprezes Zarządu Zrzeszenia Producentów Papryki RP:

Przypomnijmy, że "Razem dla Papryki" pod takim hasłem odbyło się spotkanie inicjacyjne gruby roboczej, której celem będzie wsparcie finansowe planowanych przez Zrzeszenie Producentów Papryki działań promocyjnych. To wszystko ma się przyczynić do rozwoju naszych gmin i gospodarstw, które zajmują się produkcją warzyw w tunelach, ze szczególnym uwzględnieniem papryk. Spotkanie odbyło się z inicjatywy wójta Potworowa Marka Klimka. Udział w nim wzięli samorządowcy z Przytyka, Klwowa, Rusinowa, Radzanowa, Starej Błotnicy. W trakcie spotkania wójt Marek Klimek poinformował zebranych o pozyskaniu przez Zrzeszenie Producentów Papryki RP środków finansowych z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw dla promowania sztandarowego produktu subregionu – papryki. Południe Mazowsza jest największym producentem papryki pod osłonami w Europie Środkowo-Wschodniej. W Polsce produkuje się 90 tys. ton papryki, z czego 70 tys. ton w regionie radomskim.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4