Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /REGION/Stanisławice najlepszym sołectwem na Mazowszu

Informacje z regionu

Stanisławice najlepszym sołectwem na Mazowszu

18 wrzesień 2018 / Tekst

Stanisławice w gminie Kozienice „Najaktywniejszym sołectwem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich". W konkursie "Sukcesy widać po sąsiedzku”  wyróżnione zostały też dwa inne z regionu radomskiego.

Stanisławice najlepszym sołectwem na Mazowszu
foto: Urząd Marszałkowski

I miejsce w tegorocznej edycji konkursu i nagrodę finansową w wysokości 5 tys. zł zdobyło sołectwo Stanisławice w gminie Kozienice. Jego aktywna codzienność, liczne przedsięwzięcia, integracja mieszkańców i ich pracowitość były najwyżej ocenione przez komisję konkursową. Sołtyska Joanna Kwaśnik od prawie 11 lat prowadzi koło gospodyń wiejskich, współpracuje z LGD i OSP, organizuje półkolonie i festyny dla dzieci, prowadzi kroniki wsi i pozyskuje środki na jej rozwój. Komisja była niemal jednomyślna, że zgłoszenie Stanisławic zasługuje na tytuł „Najaktywniejszego sołectwa Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich 2018”.

II miejsce (nagroda 3,5 tys. zł) zdobyło sołectwo Cieksyn w gminie Nasielsk, w którym sołtyska i rodowita mieszkanka Cieksyna Monika Sitkiewicz – wraz z mieszkańcami, a każdego z nich zna osobiście – prowadzi mi.in. dwa lokalne stowarzyszenia: Wiejską Scenę Kultury i Wiejską Spec Kapelę.

III miejsce i wsparcie w wysokości 2 tys. zł wywalczyło sołectwo Skubianka z gminy Serock. Tam od 2007 r. na czele społeczności stoi sołtys Marek Biliński, a dzięki jego zaradności we wsi przybyły m.in. boisko sportowe, chata grillowa i festyn „Święto Skubianki”.

Do sześciu sołectw (Bończa – gmina Warka, Ludwinów – gmina Jakubów, Równe – gmina Strachówka, Golejewo – gmina Gozdowo, Pogroszyn – gmina Wieniawa, Aleksandrowo – gmina Lelis) trafiły wyróżnienia w wysokości 750 zł. Każde z nagrodzonych sołectw docenione zostało za kreatywność i aktywność. I oczywiście za skuteczne pozyskiwanie środków na nawet najmniejsze sołeckie pomysły.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4