Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /REGION/Edukacja najważniejsza

Informacje z regionu

Edukacja najważniejsza

20 grudzień 2017 / Tekst

O potrzebie nauczania pierwszej pomocy już wśród najmłodszych mówił podczas VII Kongresu Polskiej Rady Resuscytacji Marcin Pytlos, konecki ratownik medyczny.

Edukacja najważniejsza
fot. Marcin Pytlos

VII Kongres Polskiej Rady Resuscytacji odbył się w Auditorium Maximum UJ w Krakowie. W gronie kilkudziesięciu prelegentów znalazł się Marcin Pytlos, konecki ratownik medyczny. Jego prelekcja dotyczyła „Nauczania pierwszej pomocy przedszkolaków, dzieci, młodzieży oraz dorosłych według wytycznych Polskiej Rady Resuscytacji z 2015 roku w województwie świętokrzyskim”. W czasie swojego wystąpienia Marcin Pytlos podkreślał m.in., że wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy najlepiej przyswajają najmłodsi. Stąd tak ważne jest, by również do nich docierać ze szkoleniami, w czasie których mogą oni zdobyć niezbędną wiedzę na temat resuscytacji.

Marcin Pytlos ratownikiem medycznym jest od 2010 roku. Od pięciu lat organizuje w powiecie koneckim Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. W ramach tej inicjatywy, która swoim zasięgiem wykracza już poza powiat konecki, w ciągu kilku miesięcy odwiedza przedszkola, szkoły oraz urzędy i tam uczy podstawowych zasad związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. Podczas ubiegłorocznej akcji w ten sposób przeszkolił ponad 5 tysięcy osób. W tym roku z jego szkoleń skorzystało już ponad 3 tysiące osób.

Na Kongres Polskiej Rady Resuscytacji Marcin Pytlos pojechał na zaproszenie prof. Janusza Andresa, prezes Polskiej Rady Resuscytacji.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4