Na antenie: LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /REGION/Energetyczne stypendia czekają!

Informacje z regionu

Energetyczne stypendia czekają!

06 październik 2017 / Tekst

Przed uczniami z regionu radomskiego stoi duża szansa. Grupa Enea proponuje 3 tys. zł dla szczególnie uzdolnionych. W Kozienicach ruszyła dziś Enea Akademia Talentów.

 

Energetyczne stypendia czekają!
fot. Mateusz Pułkowski/Enea Wytwarzanie

Program skierowany jest do uczniów i do szkół w regionach, w których aktywna jest Grupa Enea. O pieniądze mogą starać się uczniowie szkół podstawowych (od V klasy wzwyż) i gimnazjów. Stypendia przyznawane będą w trzech kategoriach: nauka, sztuka i sport. Dla szkół przygotowane są natomiast granty w wysokości 10 tys. zł. To oferta dla placówek, które realizują projekty rozwojowe uczniów.

Dziś odbyła się kozienicka inauguracja programu. W Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach zgromadzili się przedstawiciele Grupy Enea, a także dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie i lokalni samorządowcy. 

- Społeczna odpowiedzialność biznesu wpisana jest w działalność Enei Wytwarzanie i stanowi ważny element naszej aktywności biznesowej - powiedział Jan Mazurkiewicz, wiceprezes Enei Wytwarzanie. Całe przedsięwzięcie prowadzi Fundacja Enea. - Jako Grupa chcemy być w bliskim kontakcie z najbliższym otoczeniem. Z myślą o nim projektujemy i realizujemy działania takie jak Enea Akademia Talentów, których celem jest wspieranie, aktywizacja i rozwój na różnych płaszczyznach życia lokalnych społeczności. Kozienice są jedną ze „stolic” Grupy Enea, dlatego liczymy na duże zainteresowanie programem w całym regionie radomskim - wyraził nadzieje prezes tej fundacji Sławomir Krenczyk.

W konferencji brał udział także burmistrz Kozienic Tomasz Śmietanka. - Enea Akademia Talentów doskonale współgra z realizowanymi przez Gminę Kozienice programami stypendialnymi z których korzystają najlepsi uczniowiei studenci. To przyszła elita naszej gminy. Teraz będziemy mogli się nawzajem dodatkowo motywować. Poprzeczka jest ustawiona niezwykle wysoko, ale Gmina Kozienice lubi rywalizować z najlepszymi, dlatego zachęcam wszystkich, zdolnych uczniów do startu w programie Fundacji Enea - powiedział.

Na otwarciu projektu Enea Akademia Talentów nie mogło zabraknąć oczywiście talentów. Wystąpili podopieczni szkoły muzycznej I stopnia w Kozienicach: Samuel Ćwiek i Kacper Molenda.

Czasu na zgłoszenia jest już niewiele. Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 października. Do drugiego etapu przejdzie do 36 uczniów i maksymalnie 30 szkół. Uczestnicy będą musieli wykonać zadanie konkursowe, które oceni jury i internauci. Szczegóły znajdują się [TU]. Ostatecznych laureatów poznamy 10 stycznia przyszłego roku.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4