Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /REGION/Gmina Kozienice pomoże ratować powiatowy szpital?

Informacje z regionu

Gmina Kozienice pomoże ratować powiatowy szpital?

02 marzec 2019 / Tekst

Burmistrz Gminy Kozienice zdeklaruje chęć przejęcia szpitala, po jego przekształceniu przez powiat w spółkę z wyłącznym 100% udziałem gminy Kozienice, lecz bez przejęcia istniejącego zadłużenia lecznicy.

Gmina Kozienice pomoże ratować powiatowy szpital?
fot. kozienice.pl

Przypomnijmy, władze powiatu Kozienickiego szukając rozwiązań prowadzących do zmniejszenia długu lecznicy oraz sprawnego zarządzania nią w przyszłości, zorganizowały kilka wyjazdów m.in do placówek, które były w podobnej sytuacji i zostały oddane w dzierżawę.

Finalnie zapadła decyzja o pozostawieniu lecznicy w Kozienicach. "Po głębokich analizach uwzględniając przede wszystkim dobro pacjentów, a także pracowników szpitala, Zarząd Powiatu zdecydował, że będzie dążył do pozostawienia SPZZOZ w Kozienicach w strukturach Powiatu, jednocześnie prowadząc w dalszym ciągu rozmowy z Burmistrzem Gminy Kozienice dotyczące przyszłości szpitala." - czytamy w oświadczeniu wydanym przez starostę kozienickiego Aleksanda Junga.

"Rozwiązanie to pozwoli gminie, która zarządzałaby nową jednostką na przeprowadzenie niezbędnych zmian oraz inwestycji, które dadzą szpitalowi na dalsze funkcjonowanie i rozwój" - informuje w swoim oświadczeniu burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski i dodaje: " Chciałbym również, aby lekarze i pielęgniarki pracujący w szpitalu wywodzili się w większości z mieszkańców Ziemi Kozienickiej, gdyż ten model funkcjonowania jednostki opierający się na powiązaniu załogi z lokalną społecznością sprawdził się w poprzednich latach"

To nie jedyna zmiana dotycząca kozienickiego szpitala. Jarosław Pawlik został odwołany ze stanowiska dyrektora. "Wypowiedzenie ma związek z obecną sytuacją szpitala, która stanowi zagrożenie dla bieżącego i przyszłego funkcjonowania SPZZOZ w Kozienicach oraz dostępności mieszkańców powiatu do świadczeń medycznych." - wyjaśnia starosta kozienicki.

W środę, 6 marca o godz. 15.00 odbędzie się sesja nadzwyczajna Rady Powiatu Kozienickiego, podczas której rozpatrzona będzie uchwała w sprawie powołania komisji konkursowej do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora szpitala.

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach za rok 2018 odnotował najwyższą w historii funkcjonowania stratę finansową w wysokości około 9 milionów złotych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4