Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 25 czerwca - bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Radio Plus Radom /REGION/"Gospodarstwo z horroru" w podradomskiej wsi

Informacje z regionu

"Gospodarstwo z horroru" w podradomskiej wsi

06 luty 2019 / Tekst

11 szczeniąt i 13 dorosłych psów zabrali pracownicy Fundacji dla Szczeniąt Judyta z gospodarstwa w Starej Błotnicy. Zwierzęta spały w barłogach, ukrywały się w stodołach, oborach, budynkach gospodarczych. Niektóre z nich są zupełnie dzikie. 

"Gospodarstwo z horroru" w podradomskiej wsi
fot. Fundacja dla szczeniąt Judyta

Gospodarstwo należy do dwóch nieporadnych życiowo braci. Kilka lat temu ojciec mężczyzn zabił szczeniaki - od tego czasu źle się wiodło rodzinie. Teraz zwierzęta rozmnażają się na potęgę, nikt nie podnosi na nie ręki, ale również nie robi nic, by zatrzymać ten proces. W sumie w gospodarstwie znajdowało się około pięćdziesięciu psów w typie. Prawie połowa z nich trafiła do Fundacji dla szczeniąt Judyta. Na miejscu pojawiły się inne podobne organizacje, które zabrały dziesięć psów. Jednak w gospodarstwie cały czas są zwierzęta. - Mężczyźni pomagali nam wyłapać zwierzęta, karmili je, jak umieli - na swój sposób je kochają - mówi Małgorzata Brzezińska z Fundacji: 

Mimo to psy odebrane z gospodarstwa były przerażone i głodne. Matki porzuciły niektóre szczeniaki. Zwierzęta spały w barłogach, ukrywały się w stodołach, oborach, budynkach gospodarczych. - Ich stan psychiczny jest o wiele gorszy niż fizyczny, na dzień dzisiejszy nie nadają się do adopcji - boją się własnego cienia - dodaje Małgorzata Brzezińska:

Teraz 13 dorosłych psów znajduje się w hotelach, szczeniaki cały czas są pod opieką Fundacji Judyta. Każdego psa trzeba wysterylizować czy wykastrować. Do tego dochodzą koszty odrobaczenia, szczepienia, podkładów, karmy czy wyposażenia tymczasowych domów:

 Fundacja dla Szczeniąt Judyta to organizacja non profit, której celem jest niesienie pomocy szczeniakom. Pod opiekę fundacji trafiają szczenięta porzucone, chore, skrzywdzone, po wypadkach, zabierane z rowów, pól i ulic – często z matkami. Są leczone i przygotowywane do adopcji. Oprócz maluchów, które wymagają „standardowej pomocy”, takiej jak odrobaczenie, odkarmienie, szczepienia, pod opieką Fundacji znajdują się również szczeniaki o różnym stopniu niepełnosprawności. Więcej przeczytać można tutaj

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4