Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 24 kwietnia - św. Jerzy, męczennik
Radio Plus Radom /REGION/Gwiazdy i samochody z profilaktyką w tle

Informacje z regionu

Gwiazdy i samochody z profilaktyką w tle

13 czerwiec 2017 / Tekst

Dwa dni z atrakcjami dla całych rodzin, spotkania z ciekawymi ludźmi i koncerty, a to wszystko związane z profilaktyką raka piersi. W najbliższy weekend (17-18 czerwca) w Kozienicach odbędzie się II edycja kampanii społeczno-charytatywnej "Ida czerwcowa. Stop rakowi piersi" organizowana przez Fundację Energia-Działanie.

Gwiazdy i samochody z profilaktyką w tle
fot. pixabay.com

Celem kampanii jest zwiększenie świadomości kobiet dotyczącej profilaktyki raka piersi. Podczas spotkania prowadzone będą warsztaty samobadania piersi, poruszana będzie również tematyka dotycząca nowotworu. Przedstawiciele Fundacji Energia-Działanie przekonują, że rak to nie wyrok, a impuls do działania. Być może warto, odczytać ten impuls zanim zachorujemy?

Dlaczego Ida Czerwcowa? - To nawiązanie do powieści Małgorzaty Musierowicz "Ida sierpniowa", która opowiada o przekazywaniu pozytywnej energii. Kiedy nasza koleżanka, nauczycielka zachorowała na raka bardzo chcieliśmy jej pomóc. Jako nauczyciele na zorganizowanie czegoś wielkiego mogliśmy pozwolić sobie właśnie w czerwcu - kiedy oceny były już wystawione i było już trochę spokojniej. Stąd czerwcowa. Natomiast Ida to imię właśnie naszej koleżanki, która zachorowała na nowotwór. - wyjaśnia Beata Smykiewicz-Różycka - prezes Fundacji Energia-Działanie.

W programie trwającej dwa dni kampanii atrakcje sportowe, muzyczne i nie tylko - słowem - to impreza dla całych rodzin. W sobotę organizatorzy stawiają na sport:  będzie turniej matematyczny, konkurs wiedzy olimpijskiej połączone ze spotkaniem z Piotrem Markiewiczem - brązowym medalistą olimpijskim z Atlanty. Odbędzie się również maraton pływacki oraz mecz siatkówki plażowej. Natomiast niedziela będzie miała charakter muzyczny - gośćmi imprezy będą: zespół Cisza Jak Ta, Ostatni w Raju, Kudłaty Soundsystem i Rastamaniek. Również w niedzielę odbędzie się wykład onkologa - dr Katarzyny Pogody z Kliniki Nwotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii. Tego dnia prowadzone będą także warsztaty samobadania piersi. - Wykłady prowadzone są w niecodzienny sposób, oczywiście bez trywializowania tematu. Jak mówi sama pani doktor, ona próbuje "odczarować raka", a przede wszystkim zachęcić kobiety do badań profilaktycznych. - wyjaśnia Beata Smykiewicz-Różycka i dodaje: - Ten weekend w Kozienicach będzie naprawdę wyjątkowy. To będzie czas dla całych rodzin, każdy znajdzie coś dla siebie.

Środki zebrane podczas tegorocznej kampanii przeznaczone zostaną na wsparcie finansowe kobiet z ziemi kozienickiej, które zmagają się z rakiem. Fundusze umożliwią również wykonanie badań USG piersi kobiet z ziemi kozienickiej w przedziale wiekowym 18-49, czyli w wieku nieobjętym programem finansowanym przez NFZ.

Gościem specjalnym imprezy jest Piotr Markiewicz - brązowy medalista olimpijski z Atlanty. - Wspieram tę akcję, ponieważ idea zdrowego trybu życia jest bliska nam wszystkim olimpijczykom. Ja koordynuję tę stronę sportową, poprowadzę zawody kajakowe dla młodzieży z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Będą emocje sportowe i nie tylko, warto odwiedzić Kozienice! - przekonuje sportowiec.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Fields of Gold

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4