Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 17 listopada - św. Elżbieta Węgierska
Słonecznie

1°C

Radom

Słonecznie

Wilgotność: 68%

Wiatr: 22.53 km/h

 • 17 Lis 2018

  Słonecznie 2°C -5°C

 • 18 Lis 2018

  Częściowe zachmurzenie 0°C -7°C

Radio Plus Radom /REGION/Gwiazdy i samochody z profilaktyką w tle

Informacje z regionu

Gwiazdy i samochody z profilaktyką w tle

13 czerwiec 2017 / Tekst

Dwa dni z atrakcjami dla całych rodzin, spotkania z ciekawymi ludźmi i koncerty, a to wszystko związane z profilaktyką raka piersi. W najbliższy weekend (17-18 czerwca) w Kozienicach odbędzie się II edycja kampanii społeczno-charytatywnej "Ida czerwcowa. Stop rakowi piersi" organizowana przez Fundację Energia-Działanie.

Gwiazdy i samochody z profilaktyką w tle
fot. pixabay.com

Celem kampanii jest zwiększenie świadomości kobiet dotyczącej profilaktyki raka piersi. Podczas spotkania prowadzone będą warsztaty samobadania piersi, poruszana będzie również tematyka dotycząca nowotworu. Przedstawiciele Fundacji Energia-Działanie przekonują, że rak to nie wyrok, a impuls do działania. Być może warto, odczytać ten impuls zanim zachorujemy?

Dlaczego Ida Czerwcowa? - To nawiązanie do powieści Małgorzaty Musierowicz "Ida sierpniowa", która opowiada o przekazywaniu pozytywnej energii. Kiedy nasza koleżanka, nauczycielka zachorowała na raka bardzo chcieliśmy jej pomóc. Jako nauczyciele na zorganizowanie czegoś wielkiego mogliśmy pozwolić sobie właśnie w czerwcu - kiedy oceny były już wystawione i było już trochę spokojniej. Stąd czerwcowa. Natomiast Ida to imię właśnie naszej koleżanki, która zachorowała na nowotwór. - wyjaśnia Beata Smykiewicz-Różycka - prezes Fundacji Energia-Działanie.

W programie trwającej dwa dni kampanii atrakcje sportowe, muzyczne i nie tylko - słowem - to impreza dla całych rodzin. W sobotę organizatorzy stawiają na sport:  będzie turniej matematyczny, konkurs wiedzy olimpijskiej połączone ze spotkaniem z Piotrem Markiewiczem - brązowym medalistą olimpijskim z Atlanty. Odbędzie się również maraton pływacki oraz mecz siatkówki plażowej. Natomiast niedziela będzie miała charakter muzyczny - gośćmi imprezy będą: zespół Cisza Jak Ta, Ostatni w Raju, Kudłaty Soundsystem i Rastamaniek. Również w niedzielę odbędzie się wykład onkologa - dr Katarzyny Pogody z Kliniki Nwotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii. Tego dnia prowadzone będą także warsztaty samobadania piersi. - Wykłady prowadzone są w niecodzienny sposób, oczywiście bez trywializowania tematu. Jak mówi sama pani doktor, ona próbuje "odczarować raka", a przede wszystkim zachęcić kobiety do badań profilaktycznych. - wyjaśnia Beata Smykiewicz-Różycka i dodaje: - Ten weekend w Kozienicach będzie naprawdę wyjątkowy. To będzie czas dla całych rodzin, każdy znajdzie coś dla siebie.

Środki zebrane podczas tegorocznej kampanii przeznaczone zostaną na wsparcie finansowe kobiet z ziemi kozienickiej, które zmagają się z rakiem. Fundusze umożliwią również wykonanie badań USG piersi kobiet z ziemi kozienickiej w przedziale wiekowym 18-49, czyli w wieku nieobjętym programem finansowanym przez NFZ.

Gościem specjalnym imprezy jest Piotr Markiewicz - brązowy medalista olimpijski z Atlanty. - Wspieram tę akcję, ponieważ idea zdrowego trybu życia jest bliska nam wszystkim olimpijczykom. Ja koordynuję tę stronę sportową, poprowadzę zawody kajakowe dla młodzieży z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Będą emocje sportowe i nie tylko, warto odwiedzić Kozienice! - przekonuje sportowiec.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

1°C

Radom

Słonecznie

Wilgotność: 68%

Wiatr: 22.53 km/h

 • 17 Lis 2018

  2°C -5°C

 • 18 Lis 2018

  0°C -7°C

ARTYSTA TYGODNIA

„Pieśń konfederatów barskich”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 7 20
Cerrad Czarni Radom 7 18
Jastrzębski Węgiel 7 13
Stocznia Szczecin 6 12
ONICO Warszawa 6 12
Aluron Virtu Warta Zawiercie 7 12
PGE Skra Bełchatów 7 12
Indykpol AZS Olsztyn 7 10
Trefl Gdańsk 6 8
GKS Katowice 6 7
Cuprum Lubin 7 6
Chemik, Bygdoszcz 7 5
MKS Będzin 7 4
Asseco Resovia Rzeszów 7 2

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA