Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: bł. Ludwika z Sabaudii, zakonnica
Radio Plus Radom /REGION/Historyczna umowa powiatu radomskiego

Informacje z regionu

Historyczna umowa powiatu radomskiego

18 październik 2018 / Tekst

W Starostwie Powiatowym w Radomiu podpisana została dziś umowa na rozbudowę dwóch dróg wraz z ciągami pieszo-rowerowymi. To inwestycja, na którą powiat radomski uzyskał największe w swojej historii dofinansowanie unijne - 22 mln zł.

Historyczna umowa powiatu radomskiego
fot. Radio Plus Radom

Powiat uzyskał pieniądze na wspólny z miastem Radomiem projekt -  "Rozwój infrastruktury w zakresie zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie Gminy Miasta Radomia i Powiatu Radomskiego". Rozbudowane zostaną drogi: Młódnice - Jarosławice - Cerekiew - Radom (8,6 km) i Taczówek - Taczów - Milejowice (6,7 km). Oprócz przebudowy powyższych dróg powstaną ciągi pieszo-rowerowe o szerokości 3 m. - Cieszę że w dniu dzisiejszym uwiarygodniamy ten wielki projekt powiatu radomskiego, jakim jest przebudowa dwóch dróg powiatowych na odcinku 15 km, łącznie z budową ścieżek pieszo-rowerowych za kwotę prawie 34 mln złotych. Zapewni to bezpieczeństwo dla ruchu samochodowego, pieszego i rowerowego. Cieszę się, że firma, która wygrała ten przetarg, wykonywała już zadania drogowe na terenie powiatu, z jakości których jesteśmy zadowoleni - powiedział starosta radomski Mirosław Ślifirczyk.

Inwestycję realizować będzie firma Trakt S.A. z woj. świętokrzyskiego. - Mamy satysfakcję z uczestnictwa w tym dużym i bardzo znaczącym zadaniu dla mieszkańców powiatu i zapewniamy o bezproblemowym przebiegu inwestycji - powiedział wiceprezes zarządu Przemysław Pypeć.

Właściwe prace zaczną się wiosną. Teraz ruszą przygotowania m.in. pomiary, odwodnienie, wycinka drzew. 

Zadanie będzie kosztować 33,7 mln zl. Powiat wyda na ten cel 9,4 mln zł. 2,3 mln pochodzi z budżetu państwa, a reszta to środki unijne. Prace mają zakończyć się do 30 października przyszłego roku.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4