Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /REGION/IMGW ostrzega: burze z gradem!

Informacje z regionu

IMGW ostrzega: burze z gradem!

19 czerwiec 2019 / Tekst

Południowa część województwa mazowieckiego oraz województwo świętokrzyskie - m.in w tych rejonach może dziś zagrzmieć. W sumie IMGW wydało ostrzeżenia dla sześciu województw. 

IMGW ostrzega: burze z gradem!
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Dla województwa mazowieckiego ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje w powiatach: lipskim, zwoleńskim, radomskim, kozienickim, szydłowieckim, przysuskim, białobrzeskim, garwolińskim, grójeckim, żyrardowskim, grodziskim, pruszkowskim, piaseczyńskim, otwockim, mińskim, warszawskim zachodnim, sochaczewskim oraz w Radomiu i Warszawie. - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami opady gradu do około 2 cm - informuje Piotr Ojrzyński z Biura Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu. Ostrzeżenie obowiązuje od południa do późnego wieczora.

Jeśli chodzi o województwo świętokrzyskie, tu ostrzeżenie obowiązuje dla wszystkich powiatów. - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy grad - informuje Monika Kaseja z Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie. Ostrzeżenie obowiązuje od południa do późnego wieczora.

Pierwszy stopień ostrzeżenia jest najniższym w trzystopniowej skali. Synoptycy przewidują warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Jak ostrzegają, prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Należy spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Ostrzeżenia IMGW wydało również dla województw: śląskiego, podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4