Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Magda Gliszczyńska, Wojtek Sałek
Patron dnia: 25 czerwca - bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Radio Plus Radom /REGION/IMGW ostrzega przed wiatrem i ulewami

Informacje z regionu

IMGW ostrzega przed wiatrem i ulewami

23 wrzesień 2018 / Tekst

Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla centralnej i południowej Polski wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Silny wiatr i opady deszczu wystąpić mogą również w województwach mazowieckim, świętokrzyskim i łódzkim.

IMGW ostrzega przed wiatrem i ulewami
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Województwo mazowieckie

Silny wiatr i opady mogą wystąpić praktycznie w całym województwie. Jak informuje Katarzyna Ścisłowska z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Warszawie przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach miejscami do 90 km/h z północy i północnego zachodu. Podmuchom towarzyszyć mogą opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia - miejscami od 20 mm do 35 mm. Ostrzeżenie obowiązuje od późnego niedzielnego wieczora, przez noc z niedzieli na poniedziałek po poniedziałkowy poranek.

Województwo świętokrzyskie:

W województwie świętokrzyskim może być wietrznie. Jak wynika z prognoz Tomasza Knapika z Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach miejscami do 95 km/h, z południowego zachodu, skręcający na północny zachód. Dla woj. świętokrzyskiego obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia, które również ważne jest od niedzielnego wieczora do ok. godz. 7.00 w poniedziałek.

 Województwo łódzkie:

Mocny wiatr i silne opady deszczu mogą wystąpić również w Łódzkiem. Ostrzeżenie pierwszego stopnia IMGW wydało na podstawie prognozy Przemysława Szramy z poznańskiego oddziału Biura Prognoz Meteorologicznych. Wynika z nich, że w województwie łódzkim wystąpić może silny wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach od 75 km/h do 90 km/h. Wiatr południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni. Prawdopodobieństwo 30% porywów wiatru do 100 km/h. Może również mocno popadać. Prognozowana wysokość opadów wynosi od 30 do 45 mm, lokalnie do 50 mm. To ostrzeżenie obowiązuje również od niedzielnego wieczora przez noc z niedzieli na poniedziałek, po poniedziałkowy poranek.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4