Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 23 listopada - św. Klemens I, papież i męczennik
Bardzo pochmurno

7°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 82%

Wiatr: 28.97 km/h

  • 23 Lis 2017

    Pochmurno 8°C 3°C

  • 24 Lis 2017

    Bardzo pochmurno 8°C 2°C

Radio Plus Radom /REGION/Innowacja będzie nagrodzona

Informacje z regionu

Innowacja będzie nagrodzona

14 lipiec 2017 / Tekst
fot. https://pixabay.com

Już po raz dziewiąty samorząd woj. mazowieckiego chce docenić kreatywność naukowców i przedsiębiorców. Ruszyły zgłoszenia do konkursu „Innowator Mazowsza”.

 

W konkursie mogą startować młodzi nowatorscy naukowcy i młode innowacyjne firmy z woj. mazowieckiego. – To jeden ze sposobów na pogłębianie współpracy między sferami biznesu i nauki. Innowacyjne rozwiązania, których z roku na rok przybywa, pozytywnie wpływają na rozwój naszej gospodarki. Dzięki konkursowi mamy okazję przekonać się, jakie pomysły rodzą się w województwie – mówi marszałek Adam Struzik.

Marszałek Struzik jest przekonany, że kandydatów do zaszczytnego tytułu nie brakuje. – Mazowsze to silny region, który stawia na innowacje i dąży do podniesienia konkurencyjności. Możemy to zrobić dzięki transferowi wiedzy z obszaru nauki do produkcji, przedsiębiorczości. Współpraca tych dwóch stref jest dla nas szczególnie ważna. Dużą rolę w tym procesie odgrywają młode firmy, młodzi ludzie, którzy zakładają własne przedsiębiorstwa, albo którzy komercjalizują swoje badania. Chcemy im pomóc, nagrodzić ich i wyróżnić, temu właśnie ma służyć konkurs Innowator Mazowsza - podkreśla.

Kategorie są dwie: Młoda Innowacyjna Firma oraz Innowacyjny Młody Naukowiec. Warunkiem udziału w konkursie dla przedsiębiorców jest to, aby prowadzili na Mazowszu firmę z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, ale nie dłużej niż 10 lat. Chętni naukowcy muszą mieć nie więcej niż 39 lat i mieszkać na terenie województwa. Najważniejsze jest, aby mogli poszczycić się zakończonym przewodem doktorskim lub stopniem doktora, uzyskanym w ciągu ostatnich 3 lat za pracę doktorską zawierającą innowacyjne oraz praktyczne rozwiązania. Dla zwycięzców w pierwszej kategorii przewidziane są nagrody w wysokości 25 tys. zł; 15 tys. zł; 10 tys. zł. Z kolei najlepsi naukowcy otrzymają 15 tys. zł; 12,5 tys. zł; 10 tys. zł.

Zgłoszenia można przesyłać do 25 września osobiście bądź wysyłać pocztą na adres: Departament Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Al. Solidarności 61. 03-402 Warszawa, z dopiskiem „Innowator Mazowsza” – kategoria „Młoda Innowacyjna Firma” lub „Innowacyjny Młody Naukowiec”. Więcej szczegółowych informacji na stronie www.innowacyjni.mazovia.pl

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
PGE Skra Bełchatów 9 21
Indykpol AZS Olsztyn 10 20
Trefl Gdańsk 9 18
Espadon Szczecin 10 18
GKS Katowice 10 17
Jastrzębski Węgiel 9 17
Asseco Resovia Rzeszów 9 16
ONICO Warszawa 10 16
Cuprum Lubin 10 14
MKS Będzin 10 10
Cerrad Czarni Radom 9 10
Łuczniczka Bydgoszcz 10 10
BBTS Bielsko-Biała 11 5
Dafi Społem Kielce 10 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 5

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA