Na antenie: ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Radio Plus Radom /REGION/IRA w Wieniawie

Informacje z regionu

IRA w Wieniawie

23 sierpień 2018 / Tekst

W najbliższą niedzielę, 26 sierpnia odbędą się w Wieniawie w powiecie przysuskim tradycyjne uroczystości dożynkowe. Dziękczynienie za tegoroczne plony rozpocznie się mszą świętą pod przewodnictwem biskupa Adama Odzimka, w kościele parafialnym w Wieniawie. Początek o godzinie 12.30. Część artystyczna, odbędzie się na stadionie sportowym w Wieniawie.

Krzysztof Sobczak
Krzysztof Sobczak

Oficjalne rozpoczęcie i przywitanie zaproszonych gości zaplanowano na godzinę 14.00. Po przemówieniach okolicznościowych, tradycyjne ośpiewanie wieńców dożynkowych w wykonaniu zespołu folklorystycznego Wieniawa oraz obrzęd dzielenia chlebem.

Blok artystyczny rozpocznie się około godziny 15, w którym zaprezentują się zespoły śpiewacze, kapele ludowe i soliści z terenu gminy Wieniawa. W programie m.in.: występy kapel Wiesławy Gromadzkiej z Kamienia, Jana Wochniaka z Kłudna, zespołu folklorystycznego Wieniawa, zespołu dziecięcego Folkowe Nutki, oraz młodych talentów wokalnych: Klaudii Jakubczyk i Aleksandry Łochnickiej.

Około godziny 17.00 występ kabaretowy parodysty Stan Tutaj, następnie zespół Acapulco zaprezentuje największe przeboje muzyki włoskiej. Po koncercie zespołu Acapulco, wieniawskiej publiczności zaprezentuje się formacja Tacy Sami, która zeprezentuje największe przeboje zespołu Lady Pank. Wystąpią również zespoły nurtu disco polo, Cassino i Skaner. Po konkursie, który zaplanowany jest około 20.30, występ gwiazdy wieczoru, zespołu IRA. Po koncercie pokaz sztucznych ogni i zabawa pod gwiazdami.

Przewidziano również dużo atrakcji dla dzieci, wesołe miasteczko i dmuchane zamki oraz zjeżdżalnie pozwolą miło spędzić czas naszym najmłodszym Mieszkańcom. Ci nieco starsi będa mięli do dyspozycji małą gastronomię, oraz mnóstwo dobrej muzyki różnych nurtów, która bez wątpienia zaspokoi najbardziej wymagające gusty muzyczne.

- Już dziś pragnę złożyć rolnikom serdeczne podziękowania za trud, jaki każdego dnia wkładają w niezwykle ciężką i mozolną pracę, zroszoną potem i szeregiem wyrzeczeń. Dziękuję za poświecenie i produkcję żywności, która każdego dnia trafia na nasze stoły ale również na rynki Europy i Świata. To niezwykle ważne i godne podkreślenia, że w wyjątkowym roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, możemy złożyć hołd rolnikom, którzy nie tylko żywią, ale jak ukazuje historia, również stają jako pierwsi w obronie niepodległości i suwerenności. Dziękuję za szacunek do chleba i krzewienie patriotycznych postaw - powiedział wójt gminy Krzysztof Sobczak:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4