Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Radio Plus Radom /REGION/Jak okiełznać Wisłę?

Informacje z regionu

Jak okiełznać Wisłę?

15 lipiec 2019 / Tekst

Powiat kozienicki jest rekordzistą pod względem długości odcinka przepływającej przez niego Wisły. Związane z tym problemy i zagrożenia były tematem spotkania samorządowców z przedstawicielami Wód Polskich, które odbyło się w poniedziałek w starostwie powiatowym w Kozienicach.

Jak okiełznać Wisłę?
fot. Kamil Zapora/Radio Plus Radom

Sąsiedztwo Wisły to niewątpliwy atut turystyczno-krajoznawczy, przyrodniczy i gospodarczy. Jednak rzeka potrafi być groźna o czym mieszkańcy powiatu już nie raz się przekonali. – Powiat kozienicki to powiat bardzo wodny z Wisłą i jej dopływami narażony na częste podtopienia – mówił Sergiusz Kieruzel, rzecznik prasowy Wód Polskich:

Uwagę na problem zwrócili sami mieszkańcy powiatu. – Zaczęło się od jednego sołtysa, a po nim przyszły kolejne osoby, które pokazały skalę problemu – mówił poseł Andrzej Kosztowniak, który był jednym z inicjatorów spotkania:

Z przebiegu spotkania zadowolony jest starosta Kozienicki Andrzej Jung. – Dzisiejsze spotkanie było bardzo owocne, ponieważ padła jednoznaczna deklaracja, że rozpocznie się remont wałów wiślanych zaczynając od Regowa w kierunku północy – powiedział starosta:

Prace w Regowie w gminie Gniewoszów mają rozpocząć się już w przyszłym miesiącu, a wartość tej inwestycji wynosi milion trzysta tysięcy złotych. Jednak na tych najbliższych zadaniach nie koniec, ponieważ woda jest żywiołem, który trzeba cały czas kontrolować i utrzymywać w ryzach.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4