Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Tomasz Bednarek
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /REGION/Jaroszki bezpiecznie błyszczą

Informacje z regionu

Jaroszki bezpiecznie błyszczą

21 luty 2019 / Tekst

Szkoła podstawowa w Jaroszkach była kolejnym przystankiem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu w kampanii zwiększającej bezpieczeństwo wśród najmłodszych. W tej niedużej szkole w gminie Pionki przeprowadzona została akcja "Wyprawka pierwszaka".

Jaroszki bezpiecznie błyszczą
fot. Radio Plus Radom

- Mała miejscowość wśród lasów. Dzieci dojeżdzają do szkoły rowerem lub są dowożone przez rodziców. Właśnie na takich gminnych drogach często dochodzi do przykrych sytuacji. Niedawno w okolicy był też wypadek śmiertelny. Natomiast sama szkoła robi bardzo dobrą robotę, jeśli chodzi o edukację z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nasza współpraca z tą szkołą to już kilkanaście lat - mówi z-ca dyrektora radomskiego WORD-u Zbigniew Mazurkiewicz

  

Dziś WORD wspomagała także policja. Sierż szt. Renata Sikorska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu podkreśla jak ważne są kampanie odblaskowe. - Elementy odblaskowe są istotne zarówno, kiedy nosi się je na terenie zabudowanym, gdzie jest taki obowiązek, jak również na terenie zabudowanym. Pamiętajmy o tym, że pieszy, który nie ma odblasku, jest widoczny z odległości 30 metrów. Jest to zwykle za późno, kiedy kierowca jest rozpędzony do prędkości 50 km/h. Pamiętajmy o tym, że odblaski warto nosić nie tylko w terenie niezabudowanym, ale też w zabudowanym na nieoświetlonej drodze - mówi.

 

Dzieci otrzymały odblaski i solidna dawkę wiedzy o bezpieczeństwie

Z najmlodszymi byli także rodzice, którzy również świecą przykładem - odblaskiem.

 Anna Winiarska jest szkolnym koordynatorem ruchu drogowego. Przeprowadza egzaminy na kartę rowerową. Współpracuje z WORD-em. - W ramach tej współpracy otrzymaliśmy kamizelki. Jak wychodzimy na wycieczkę, każdy bierze swoją kamizeleczkę. Jak jedziemy natomiast na wycieczkę rowerową, to każde dziecko ma kask - mówi.

- Już od wielu lat współpracujemy z WORD-em. Włączamy się w akcje, ponieważ nasze dzieci docierają do szkoły i pieszo i rowerami. Zawsze i przede wszystkim bezpieczeństwo - mówi dyrektor szkoły Jolanta Mazur.

WORD w Radomiu zaprasza kolejne szkoły do współpracy. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4