Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Pochmurno

7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 93%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 23 Paź 2017

    Rain 8°C 4°C

  • 24 Paź 2017

    Pochmurno 7°C 3°C

Radio Plus Radom /REGION/Jastrzębia stawia na rekreację

Informacje z regionu

Jastrzębia stawia na rekreację

11 sierpień 2017 / Tekst
fot. Rafał Siczek

Boisko do siatkówki plażowej, altana i miejsce do grillowania, alejki spacerowe oraz miejsca do ćwiczeń. - wokół zalewu w Jastrzębi trwają prace modernizacyjne. Do końca sierpnia zalew ma stać się miejscem rekreacji.

Do tej pory otoczenie zalewu odstraszało. Miejsce było zarośnięte, a podczas spacerów można było skręcić kostkę potykając się np o wystające z ziemi korzenie. Teraz ma się to zmienić. Dzięki środkom unijnym w ramach Lokalnej Grupy Działania ma się to zmienić. Gmina otrzymała dofinansowanie, dzięki któremu uda się stworzyć w Jastrzębi kilka miejsc rekreacji.

Jednym z nich ma być właśnie teren wokół zalewu w Jastrzębi. Powstanie tam alejka spacerowa, altana wraz z miejscem do grillowania. Dzieci będą mogły bawić się w piaskownicy, a także trenować na siłowni pod chmurką. Pojawi się również boisko do siatkówki plażowej, czy kamienny stół do tenisa stołowego. - wymienia wójt gminy Jastrzębia - Elżbieta Zasada:

Cały obiekt będzie monitorowany i oświetlony. Przygotowane zostaną również miejsca parkingowe. Mieszkańcy gminy w większości są zadowoleni z tych planów:

Miejsce nad zalewem połączone będzie z sąsiednim boiskiem szkolnym. Tam wyrównane zostaną zejścia na trybuny, które do tej pory były dość strome. Wymienione zostaną również krzesełka dla kibiców. To dopiero pierwszy krok do przemian w tym miejscu. Póki co, gmina nie jest właścicielem wszystkich nieruchomości położonych przy zalewie:

Koszt prac przy zalewie to ponad 250 tys. zł. Miejsce rekreacji ma być gotowe do końca sierpnia tego roku. Dodatkowo, dzięki środkom z Lokalnej Grupy Działania w kilku miejscowościach gminy powstaną siłownie pod chmurką oraz boisko w Mąkosach Starych. Z unijnych pieniędzy sfinansowany zostanie również Folkowy Turniej Sołectw - dotychczasowe dożynki.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Tora Tora Tora”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 5 15
Indykpol AZS Olsztyn 5 12
GKS Katowice 6 11
Cuprum Lubin 6 11
ONICO Warszawa 6 11
Espadon Szczecin 6 10
Asseco Resovia Rzeszów 5 8
Jastrzębski Węgiel 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
PGE Skra Bełchatów 4 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
MKS Będzin 5 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 4 2
Dafi Społem Kielce 6 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA