Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 20 stycznia - św. Sebastian, męczennik
Pochmurno

-1°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 94%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 20 Sty 2018

    Pochmurno 0°C -2°C

  • 21 Sty 2018

    Pochmurno 0°C -4°C

Radio Plus Radom /REGION/Jednomyślny Jedlińsk

Informacje z regionu

Jednomyślny Jedlińsk

12 styczeń 2018 / Tekst

Radni gminy Jedlińsk uchwalili dziś budżet, jednomyślnie.

 

Jednomyślny Jedlińsk
fot. Radio Plus Radom

Było wiele sporów, kontrowersji dotyczących projektu budżetu na 2018 rok, a szczególnie rozmiaru planowanych kredytów. Wynik głosowania był zatem wielką niewiadomą. Sesja rozpoczęła się o godz. 9 i podzielona była kilkoma przerwami. I to właśnie najdłuższa przerwa była kluczowa dla całych obrad. Spotkali się radni. Było głośno i burzliwie. Ale po przerwie była już tylko zgoda. Radna Aneta Żurowska zgłosiła wniosek o zmiany w projekcie uchwały budżetowej. 

Wszyscy radni poparli wniosek. Pod głosowanie poddany został więc projekt "współautorstwa" wójta i radnych. Wszyscy byli za.

Przewodniczący rady gminy Marcin Drewnowski

Rada Ewa Ofiara.

Radna Agata Nowakowska

Radny Łukasz Kurek

Mimo że radni zmienili projekt budżetu wójt Kamil Dziewierz zadowolony jest z jego przyjęcia i ostatecznego kształtu.

O tym, co jedlińska zgoda zbuduje będziemy przekonywać się już wkrótce, w działaniu. Budżet zakłada m.in. budowę i rozbudowę stacji uzdatniania wody w Wierzchowinach, budowę sieci wodociągowej i rozdzielczej w Klwatach i Wsoli, budowę drogi Piastów - Poręby (projekt), budowę drogi w Jedlance i ul. Orkana w Wielogórze (projekt), przebudowę drogi w Klwatce Szlacheckiej (projekt), budowę drogi Bierwce - cmentarz, przebudowę drogi Wsola - Marcelów - Józefówek. Część zadań oświatowych to np. kontynuacja budowy sali gimnastycznej w Ludwikowie, zagospodarowanie terenu przy szkołach: w Bierwcach, Starych Zawadach i Wsoli. Będzie budowane też oświetlenie drogowe w gminie. Zagospodarowane zostaną centra wsi Wierzchowiny, Wielogóra, Płasków, Kamińsk, Klwatka Szlachecka. W Jankowicach powstanie plac zabaw oraz siłownia plenerowa, a w Gutowie miejsce rekreacji i wypoczynku.

Poprawka radnej Anety Żurowskiej wprowadziła nowe zadania: wykonanie wodociągu w Nartach, dokumentacji projektowej na budowę drogi w Starych Zawadach, wykonanie dokumentacji na projekt kanalizacji Wsola - Wielogóra (II etap), budowa wodociągu w Kruszynie, budowa drogi w Bierwieckiej Woli, wykonanie projektu budowy placu zabaw w Piasecznie oraz zaprojektowanie budowy Centrum Kultury w Jedlińsku. Zmiany dotyczyły też przeksięgowania wydatków bieżących na wykonanie inwestycji  i projektów. Wydatki te zmniejszone zostały o 560 tys. zł. Największe oszczędności to 150tys. zł z Gminnego Centrum Kultury i Kultury Fizycznej, 110 tys. zł z zakupu usług i dlegacji Urzędu Gminy, 60 tys. zł z promocji, 50 tys. zł ze stołówek szkolnych czy 35 tys. zł z wydatków Rady Gminy. Za te pieniądze mają być wykonane zadania: kanalizacja Wsola - Wielogóra, sieć wodociągowa w Klwatach, Nartach, Kruszynie i Wsoli, odwodnienie stacji uzdatniania wody w Jedlińsku, przebudowa przepompowni ścieków w Jedlińsku, budowa dróg gminnych: Piastów - Poręby, w Jedlance, ul. Orkana w Wielogórze, w Klwatce Szlacheckiej, w Starych Zawadach, Wierzchowiny - Huta.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Biełyje rozy

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 17 49
PGE Skra Bełchatów 17 39
ONICO Warszawa 17 36
Asseco Resovia Rzeszów 17 32
Trefl Gdańsk 17 30
Jastrzębski Węgiel 17 30
Trefl Gdańsk 17 29
Cuprum Lubin 17 28
Espadon Szczecin 17 23
Aluron Virtu Warta Zawiercie 17 21
Cerrad Czarni Radom 17 21
GKS Katowice 17 21
MKS Będzin 17 15
Łuczniczka Bydgoszcz 17 15
BBTS Bielsko-Biała 17 9
Dafi Społem Kielce 17 9

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA