Na antenie: SEDNO SRRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Opady

6°C

Radom

Opady

Wilgotność: 94%

Wiatr: 51.50 km/h

 • 23 Paź 2018

  Rain 6°C 5°C

 • 24 Paź 2018

  Opady 7°C 2°C

Radio Plus Radom /REGION/Jubileusze w obiektywie

Informacje z regionu

Jubileusze w obiektywie

16 maj 2018 / Tekst

"Mazowsze - a czas płynie" to temat tegorocznej edycji konkursu fotograficznego "Mazowsze bliskie sercu".

 

Jubileusze w obiektywie
fot. Pixabay/CC0

Konkurs odbywa się już po raz trzynasty. Tym razem uczestnicy będą starali się uchwycić upływający czas w kontekście jubileuszy: 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 20-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego. Zakres tematyczny jest bardzo szeroki. Z jednej strony to niepodległość, a z drugiej - samorządność. Można podkreślić fotograficznie zmiany jakie zaszły na Mazowszu w ciągu ostatnich 20 lat, osiągnięcia, ale także ludzi i miejsca związane z tym 20-leciem.

– To doskonała okazja do budowania poczucia tożsamości lokalnej, ale też promocji marki naszego regionu. Chcemy utrwalać wizerunek Mazowsza jako miejsca, które nie tylko geograficznie, ale też historycznie, kulturowo i biznesowo jest sercem Polski, a tym samym ostoją polskości – mówi Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki urzędu marszałkowskiego.

Co trzeba zrobić? Należy nadesłać do organizatorów ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) maksymalnie dwa zdjęcia. Prace można zgłaszać do końca czerwca. Oceni je profesjonalne jury. Konkurs przebiega w dwóch etapach. W pierwszej odsłonie jury wybierze 10 najlepszych prac. Autorzy wezmą udział w weekendowych wyjazdowych warsztatach fotograficznych organizowanych wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Następnie jury wyłoni podium. Nagrody to karty podarunkowe do sklepu fotograficznego. Przyznana zostanie również nagroda internautów.

Z regulaminem konkursu można zapoznać się na stronie: http://www.mazovia.pl w zakładce konkursy-szkolenia/konkursy-fotograficzne. Dodatkowe informacje można otrzymać pod nr tel. (22) 59 79 228 lub wysyłając pytania na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

6°C

Radom

Opady

Wilgotność: 94%

Wiatr: 51.50 km/h

 • 23 Paź 2018

  6°C 5°C

 • 24 Paź 2018

  7°C 2°C

ARTYSTA TYGODNIA

Vox
"Bananowy song"

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3 9
ONICO Warszawa 3 9
Cerrad Czarni Radom 3 6
PGE Skra Bełchatów 3 6
Jastrzębski Węgiel 3 5
Chemik Bydgoszcz 3 5
GKS Katowice 2 4
Trefl Gdańsk 2 3
Stocznia Szczecin 2 3
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 3
Indykpol AZS Olsztyn 3 3
Asseco Resovia Rzeszów 2 1
MKS Będzin 3 0
Cuprum Lubin 3 0

POLECAMY

230x190 4