Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /REGION/Kibicujemy Klaudii!

Informacje z regionu

Kibicujemy Klaudii!

20 wrzesień 2016 / Tekst

W niedzielę w Szydłowcu odbędzie się Wielki Mecz Charytatywny na rzecz Klaudii Kozieł. 16-latka chora jest na przepuklinę mózgowo - rdzeniową, wodogłowie i astmę oskrzelową.

Kibicujemy Klaudii!
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Klaudia ma jedną wydolną nerkę i jedno płuco. Wymaga tlenoterapii. Potrzebne są pieniądze zarówno na rehabilitację jak i na polepszenie jej warunków mieszkaniowych. To już kolejna akcja parafii i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Szydłówku, której celem jest pomoc nastolatce. W kwietniu odbył się Szydłowiecki Marsz Życia. W niedzielę natomiast na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza przy ul. Zamkowej odbędzie się festyn rodzinny i mecz. Wystąpią uczniowie szydłowieckich szkół i lokalni artyści. Na uczestników czekają liczne atrakcje. Dzieci będą mogły m.in. skorzystać ze zjeżdżalni i zasiąść za kierownicą wozu strażackiego. Gwiazdą muzyczną festynu będzie zespół Non Stop. Ukoronowanie to wielki mecz między nauczycielami i samorządowcami. Impreza potrwa od godz. 14 do 20. Patronuje jej Radio Plus Radom.

Rozmawialiśmy z wikariuszem par. Narodzenia NMP w Szydłówku ks. Adrianem Jakubiakiem, alumnem Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu Krystianem Korbą i Konradem Jóźwikiem z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Szydłówku.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4